Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem HDD disk

Zdravím. Proc když přetahují na HDD disk soubor a zároveň při tom spustim například film, hru na tom disku, tak ten disk pracuje ještě 2x pomaleji než normálně (samozřejmě pomaleji než SSD, ale v tomto případě je to ještě pomalejší). Když jsem přetahoval soubory, tak jsem čekal 2-4x násobnou dobu oproti normální. To vážně toto ten disk tak vyžití?

Je to HDD v notasu, 7200 RPM, SATA, 1 TB. Nepochopil jsem takové zpomalení disku při tom zapisu. Na spuštění filmu jsem v tom momentu čekal i 1m. Po tom douploadovani se zase cca zrychlil. Divím se, že při 7200 rpm hloupý zápis může tento disk tak zpomalit jako bych při zapíše nemohl dělat nic jiného na tom disku ?

Evidentne nevies ako pracuje disk a ako tam kmita citacia hlava. Je jasne, ze ked mas cast dat na vnutornom priemere a cast na vonkajsom tak sa ta hlavicka nabeha. Navyse z fyziky by si mohol chapat, ze rychlost citania v tomto pripade silne zavisi od miesta ulozenia (polomeru kruznice).

Aj Defender je nekalá sviňa, lebo nielenže kontroluje tok dát in/out z úložísk, ale dokonca špicľuje, sofistikovane odosiela pakety dekompilovaných súborov, teda aj video kopčené sem-tam/hore dole z úložiska na iné úložisko.
Ddočasne Defku (děvku) odpoj týmto xindlom:
https://www.sordum.org/9480/defender-control-v1-6/

Je free, neinštaluje sa. Vytvor si niekde v pravom rohu monitora ikonu z *exe zástupcu, nech máš vec po ruke. Spúšťaj zástupcu ako Správca, myšou, alebo si nastav povolenia vo vlastnostiach súboru.