Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Problém s HDD nebo s Nerem?!?

Mám PC s Windows XP. V počítači byl jen HDD 160GB (WD),což se mi zdálo málo a tak jsem zakoupil ještě jeden HDD (taky WD) o velikosti 250GB. Všechno fungovalo jak má až do doby,kdy se přidanej HDD pokazil a já ho reklamoval. Protože to byla neodstranitelná vada,tak mi vrátili peníze a já zakoupil jiný HDD (tentokrát Seagate) o velikosti 500GB. A teď pozor!!! HDD pracuje v pohodě,ale nefunguje mi jedna věc,která předtím normálně fungovala a to ta,že pokud chci vypálit DVD pomocí Nera,tak to chvilku vypaluje a pak to napíše,že se vypalování nezdařilo kvůli chybě čtení dat a jakési cyklické redundantní chybě. Když nagrabuju film pomocí DVD Shrinku (verze3.2),tak se mi sice soubory uloží na HDD,ale pokud to chci vypálit (a DVD Shrink používá taky Nero),tak mi to napíše výše popsané:-( Když ale v DVD Shrinku dám,aby se soubory uložily na původní HDD (WD),tak proběhne všechno v pořádku a vše se vypálí normálně. Mám Nero 6 a někdo mi poradil,abych si nainstaloval Nero 8,,že se to tím odstraní,protože šestka má prej s nějakými HDD problém či co. Po nainstalování Nera 8 se to chová ale všechno stejně:-( Pokud nechám soubory ukládat a vypalovat na původní HDD (WD),tak je všechno O.K.,ale jakmile se o to samé pokusím na tom přidaném HDD (Seagate),tak to nevypaluje:.( Nevěděla by nějaká dobrá duše co s tím?!, Nesetkal se někdo s tímtéž?!? Fakt jsem v koncích:.( HDD je ale novej a tak chyba bude asi v tom Neru,ale fakt nevím. Děkuji všem za případné rady a pomoc!!!

Ahoj Mněl jsem stejný problém nešel mi Segate v neru nešlo to vypalovat z toho HDD protože Nero je špatný program pro čtení z segate vývojáře jsem aktivoval a ti mi odpověděli že se pokusí s tím něco udělat a že bude do dvou let aktualizace tak jsem si pořídil jiné HDD a teď to vypaluje..

Toto mozu robit ovladace chipsetu, aky tam mas chipset (zakl.dosku)? Nemas nahodou VIA xchipset? (tie ich hyperiony za to by som niekoho zavesil za gule).
Aku verziu ovladacov mas? Skus starsiu verziu ovladacov k zakl.doske, ktora je na CD k doske, alebo naopak najnovsiu z webu vyrobcu dosky apod.

Su tie HDD SATA? Ak su PATA tak skontroluj aj v spravci zariadeni ze ci idu obe disky aj vypalovacka na UDMA (min na UDMA2)

Tak už jsem všechno vyřešil :-):-):-) Nainstaloval jsem si verzi Nera,která se s tím zdá se vypořádává!!! Je to OEM verze,která se dodává k vypalovačkám,tuším verze 6.6.16. Je to sice "očesaná" verze,ale Nero StartSmart a Nero Express fungují a na běžné vypalování postačí. Takže to tu můžete označit jako vyřešené a všem zůčastněným děkuji!!!