Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Nové Repro k PC

Zdravim,
Chcel by som kúpiť synovi k PC repro. Prioritne na hranie hier a sledovanie videa. Má takú malú podkrovnu izbu 3,5x2,5 metra. Nie je žiadny hudobný expert a zvukovy signal bude zabezpečovať MSI X470 GAMING PLUS MAX. Proste aby to hralo a keď si ľahne do postele a pusti si niečo na PC, tak aby to aj na tie 3m aspoň ako tak zrozumiteľne počul. Do sumy dajme tomu 50-60€.
Dik PV

Áno, majú fake tweeter (teda jeden tweeter je len ako dekorácia), čož majú aj na stránke, ale i tak hrajú viac než veľmi dobre, v tej cene asi lepšie ani nenajdeš, takže aj napriek tomu je jednoznačne odporúčam. Ja je mám kúpené dokonca 2x, jedne mám v zimnej záhrade a druhé v dome.

Možno tvoj názor, ale Woofer je podla mňa niečo, čo v prípade lacnejších reproduktorov umožňuje aby to hralo nižšie frekvencie aspoň nejako, čož u bežných 2.0 nehrá vôbec alebo totálne mizerne. Vo vyššej cene už môže byť 2.0, ale zas tie sú stejnak výrazne väčšie, trebárs ešte tie dražšie Mackie čo tu boli spomenuté, ako 5" a veľký objem potrebuješ abys mal aspoň trocha normálny zvuk. Menšia veľkosť = horší zvuk. Kdybys mal poriadne penazí a chcel kvalitný zvuk kupuješ Presonus Eris, čož sú tiež 2.1 a 8" či 10" subwoofer je už fakt neco.

:-D Hraje to na minimum většinou přes zesík Denon.Ty repráky Raveland si bral tatík dřív k Tv Tesla kam šli normálně napojit ,recenze na ně sice nic moc na audioforech ,ale za mě spokojenost u kompu.

S podložka stála čtyři kila dřív a koupil sem ještě jednu do zálohy v akci za 200.Za dva roky pořád jak nová....:-)

Za A to nikde netvrdím a za B nebudu kupovat repeáky za dvacet litrů,tyhle stáli tuším kolem 8 kdysi...(jinak to tvrdil i kámoš že u levnějších neslyšíš nějaký nástroje atd a světe div se slyšet jsou v nahrávce jako u jeho za 30) Jinak k těm v úvodu recenze dobrý špatný kdo jak hodnotí,první revize kde bylo napytel napájení... AVmania..

ten fake reprák je smutný, to nebrat. mají k tomu dokonce obrázek od výrobce bez komentáře: https://img.alza.cz/Foto/LegendFoto/photos/JL010a3_2.png
tím se vysvětluje o něco nižší cena proti podobným creative.

ale nebrat ani m-audio s 3" basy. před desítkami let měli vaši fotři kazetofony s ještě omezenějším pásmem, ale nač se vracet k pazourkům. za absolutní minimum považuju 4" repro, samozřejmě víc palců je víc adidas.

Z333 nejsou chrastítka, a "všechno" táhne woofer je nezmysel... Woofer táhne tak do 120Hz u tých Z333, a tie bočné už vyššie frekvencie zvládajú v pohode, ono totiž u zvuku si treba uvedomiť že čím vyššia frekvencia tým zvyčajne potrebuješ menší akustický tlak abys dosiahol stejnú hlasitosť a navyše ani pojem hlasitosť není moc správny. V Angličtine sa rozlišujú 3 pojmy hlasitosti a to volume, loudness, a level (pressure), prípadne level je označovaný aj ako Gain ak sa hovorí ešte o zvuku zapísanej elektronickej/digitálnej podobe). A fakt často nepotrebuješ tak silný akustický tlak na dosiahnutie vysokej hlasitosti. A nie len že to pomáha tvojim ušiam ale aj reproduktorom. Samozrejme ak máš veľmi vysoký dynamický rozsah (čož je dnes rarita, dnes si rád za 10LUFS u hudby) tak vtedy bys možno silný akustický tlak potreboval, ale takto myslím že Z333 sú dostatočné jak kvalitou zvuku tak hlasitosťou. Samozrejme ak chceš robiť diskotéku a ohlušiť 100 meter dlhú halu, tak na to nie sú. Ale slovo chrastítka bych v prípade Z333 určite sa neodvážil vysloviť. Ostatne ja mám otestované Z333 aj u hudby s 23LUFS dynamickým rozsahom (teda splňujúcu normu EBU R128), a musím povedať že to Z333 zvláda viac než v pohode. Určite lepšia voľba než čo si doporučil ty.

No to že dokážu vyprodukovať akustický tlak, ktorý spôsobý že ti obrazy padajú zo steny, neznamená že ten zvuk je kvalitný. A to či veríš či nie, dokážem aj s tým Z333, akurát bych musel do basov primiešavať harmonické kmity tretieho stupňa, čož tie geniusi robia, ale to je tak skvelé na dojebanie zvuku. Skvelé silný akustický tlak (čož namáha reproduktor, uši) a zvuk dojebaný.

https://en.wikipedia.org/wiki/Missing_fundamental

https://en.wikipedia.org/wiki/Harmonic

a články od Calf Studio si prečti.

A čo Z333 alebo keď by som pritlačil trošku na peňaženku Z533? 2.1 by nebolo lepšie, hlavne na to pozeranie z postele? Je mi jasné, že na hranie asi tie dvojky lepšie, aby si počul z ktorej strany sa blíži "nepriateľ", ale on hráva väčšinou GTA V alebo Minecraft a nejaký ten Battlefield. Ide mi hlavne o to, aby som nevyplazol za niečo 60€ a malo to reálnu hodnotu 30.

Na stereo to nemá vplyv, dokonca by som povedal že ja u Z333 rozoznám z ktorej strany ide zvuk ešte aj u nízkych frekvencií, kde je najťažšie to rozoznať. Hrajú na tú cenu viac než dobre, asi najlepšia voľba v tej cene, na polovičnej hlasitosti to počujem v pohode cez 2 miestnosti.