Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nový PC, nezobrazuje se BIOS, proč?

Dobrý den,
V únoru tohoto roku mi došel počítač, který nefungoval. Dal jsem ho reklamovat a včera mi došel
Reklamace byla schválena a byla vyměněna základní deska (Asus tuf B450 pro gaming). Počítač nemá operační systém, chtěl jsem si ho nainstalovat sám. Není to tak lehké jak jsem si myslel. Když počítač zapnu držím klávesu F2, díky které se má pustit BIOS. Zkoušel jsem cokoliv, ale nezobrazí se mi nic, pouze černo (ale klávesnice a myš svítí). Také jsem obdržel CD pro tuto desku, ale nemám CD mechaniku. Myslím si že BIOS je přeci nainstalovaný v desce a ne na CDčku ne?
Budu rád, za každou radu.

Entering BIOS Setup at startupTo enter BIOS Setup at startup: Press <Delete> or <F2> during the Power-On Self Test (POST).

If you do not press <Delete> or <F2>, POST continues with its routines. Entering BIOS Setup after POSTTo enter BIOS Setup after POST: Press <Ctrl>+<Alt>+<Del> simultaneously.

Četls návod k desce? Zkusil jsi Delete?

Na CD jsou ovladače pro tu desku.Ty si můžeš stáhnout předem na flashku tady, jen tam vyber OS.
Pokud máš kabel k monitoru zapojený správně, otevři bočnici a zkontroluj zasunutí grafické karty, jestli se při dopravě nějak neuvolnila.Nebo ji vyndej a přepoj monitor do konektoru od základní desky, jestli máš integrovanou grafiku.

Jak je připojený monitor? Me treba displayport nejede, hdmi ano.
I bez niceho se musi objevit obraz s logem vyrobce desky a volbou pro najeti do biosu.
Flesh s instalackou windows mas?
To dvd nebudes potřebovat vse je na netu.
Odpoj z pc vse krom kabelu od monitoru - start muze blokovat vadna klavesnice/ mys/usb. Nejake graficke zobrazeni se normalne ukazuje.
U monitoru zkontroluj zda je preply na kotektni vstup shodny s kabelem. Pripadny dalsi pc pripojeny.K monitoru odpoj.

Počítač nemá operační systém, chtěl jsem si ho nainstalovat sám

držení klávesy je k ničemu. bios není nainstalovaný, ale naflashovaný v eprom.
o pc i o instalaci nevíš skoro nic. do biosu lézt nepotřebuješ, když ti rovnou začne bootovat instalační flashka pro nový systém. předpokládám, že ani nevíš jak si ji vyrobit a na čem.
čili kupovat to bez systému byl dost vadný nápad.

požádej někoho svéprávnějšího, ať ti stáhne třeba .iso windows nebo co tam chceš, vyrobí ti instalační flashku jestli má volnou, laskavě k tobě přijde a nainstaluje ti to.
podle tvého popisu raději i s ovladači.

pokud se potřebuješ dobýt do biosu, místo držení raději zkusit vyvolat chybu. nebo střídat f2-del, máš na to asi 0.2s aby ses trefil.