Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem windows 10 a automatické aktualizace

Zdravím,
měl bych dotaz ohledně aktualizací ve win10.
Když některé aktualizace vyžadují restart systému tak si počítač "dělá co chce". Tím mám na mysli, že se samovolně probouzí z režimu spánku aby na aktualizace upozornil, dokonce se z režimu spánku probudí a sám restartuje aby se aktualizace nainstalovaly což se mi stalo pár miinut před napsáním tohoto příspěvku.
Netuší někdo jestli to jde nějak vypnout? Nechci vypínat automatické aktualizace ale když počítač uspím, tak chci, aby zůstal uspaný.
Děkuji za případné tipy.

To nie je až také jednoduché v "u mistrů vysokejch sklizní" OS Windows s jeho prebúdzaním. Najprv je nutné zistiť skutočnú príčinu.

Príkazy na zistenie zobúdzania HW/SW xindlami sú tieto:
powercfg /lastwake

powercfg /devicequery wake_armed

V Správe zariadení skontroluj a zruš fajky v štvorčekoch "Povoliť prebúdzať týmto zariadením".

Prípadne nastav zákaz prebudenie v "kúzelnom pakete" (musíš rozbaliť roletky)

PowerOptions> Advanced Settings> Sleep> Allow Wake Timers> Setting: Disabled

----------------------------

Ovládací panel> Systém a zabezpečenie> Zabezpečenie a údržba> (modrá vlajočka) zruš fajku „Povoliť naplánovanú údržbu"
----------------------------

V Plánovači úloh nastav Disable kde sa vyžaduje "reboot" v zložke UpdateOrchestrator.

powercfg /waketimers

Časovač nastavený službou [SERVICE] svchost.exe (SystemEventsBroker)

Dôvod: Windows vykonajú naplánovanú úlohu NT TASK\Microsoft\Windows\UpdateOrchestrator\Reboot, ktorá vyžaduje prebudenie počítača.

A to ešte nie je zďaleka všetko v prípade W10, pritom aj Bios má svoje nechcené čaro.