Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem AA "Tužkovka" - co je to proboha zač?

Viz dotaz. V Jednotě (Coop) se objevily u kasy AA (LR6) alkaliky s krásným jménem "Tužkovka" :-p. Nevíte někdo, k čemu to kapacitně přirovnat? Gůgl mlčí, svědek němý... Za čtyři kačky za kus (resp. Baťovských 3,90) se mi to jeví jako dobrý kauf - koupil jsem dvě na zkoušku, ale nemám nic tak žravého, abych testnul výdrž v horizontu hodin, max. několika dnů. Neměli jste to náhodou někdo doma?

Jedinou zmínku jsem našel tady v diskuzi

"A v poslední době se kolem mě prohnaly Coop Alkaline baterie. Což jsem nikde nekoupil, jen se mi dostaly do ruky. Otestoval sběžně na voltáž a proud ve zkratu a nestačil jsem se divit. Jen můj první dojem, lepší jak obyč Duracell či Energizer."

Nekolikrat Varta a GP a opakovane to stalo za prdlacku, Philips jsem mel jen jednou, taky k nicemu. Kupoval jsem ty lidlovsky Aerocell, Duracell a Panasonic a ty posledne jmenovane jakztakz, ty prvni dvoje oboji spokojenost. Presel jsem na nabijeci. Meli v Lidlu akci, zatim dobry, ale driv jsem s nabijecima mel vzdy blbou zkusenost, nevydrzelo to nic, tak uvidim, kolik nabiti daji ty lidlovske.

Co sa mne podarilo zistit,v pripade coop jednota bateriek,malo by sa jednat o preznacene Kodak baterky,pre lidl stiftung obvykle dodava Ansmann,ten tiez nieje vyrobca,ale pod svojou obchodnou znackou obvykle dodava OEM vyrobky Kodak,Panasonic-Sanyo,Energizer..

Mno, na blistru je uvedeno: "Distribuce: HTC servis s.r.o.", "Vyrobeno v Číně" (překvapivě ]:)). Ono je to asi jedno, určitě nebudou horší, než alkalické GP - větší šity jsem neviděl... A ještě pro Brtňajza: Tesla je sice podivnost, ale asi tak špatné baterky to nebudou. Před třičtvrtě roku jsem do svých žravých cibulí Suunto strčil CR2032 Tesla a světe div se, zatím drží. Normálně v nich vydrží kvalitní Duracellka tak rok, tudíž ta Tesla asi nebude ouplný šit.

Dnes u z vacsina z toho vsetkehoje vyrabane v cine,malajzii,thajsku etc,ani ten ansmann gmbh uz nieje deutchland,tam je uz len administrativa a zbytok je made in asia,Tebe to nemusim vysvetlovat,tieto veci uz dobre poznas....ani tie Tesla baterky niesu zle,v apple magic mouse opakovana vydrz cca 7mesiacov,oproti tomu Varta vydrz tak max 6 tyzdnov...rovnako vcelku dobre drzaky su aj ETA ...

U alkalických baterek často napoví hmotnost - ty lehoučký vydrží prd. No, ale ty lehký asi nebudou alkalický, co?
Já jich obvykle beru krabičku v Ikei, když už tam zajedeme, cpu to děckám do ovladače na Xbox. Výdrž se tam špatně měří, záleží na tom, jak často děcka paří. Ale v souhrnu vydrží vcelku dlouho.

"Tužkovky" neznám, do COOPu jsem nevstoupil hodně dlouho (v okolí tu žádnej není).