Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno PC nejde zapnúť (ez debug ukazuje na cpu)

Zdravím. Môj PC nejde zo dňa na deň zapnúť. Ráno som ho chcel zapnúť ale len na necelú sekundu sa pootočili vetráky a nič. Pozrel som na ez debug na základnej doske a pri pokusu o zapnutí PC blikne červené svetielko pri CPU.
Skúsil som procesor vytiahnuť a dať naspäť ale nepomohlo. Ak by ste niekto vedeli kde by mohla byť chyba, prosím napíšte. Ďakujem.

Môj PC:
Základná doska: MSI MPG Z390 GAMING PLUS
CPU: Intel Core i7-8700K
GPU: ASUS DUAL RTX2070 OC8G
RAM: HyperX 16 GB 3000 MHz DDR4 CL15 Predator
HDD: Seagate BarraCuda HDD 2 TB
Zdroj: EVGA 600B

Řešení:

Zdravím,

než přijde nový zdroj:

- s citem zkus domáčknout
všechny kabely na základní desce,
(při pc odpojeném od elektřiny),
zkontroluj vizuelně kondenzátory na základní desce jestli nějaký není vyteklý nebo viditelně nafouklý.

- Vadný zdroj to být rozhodně může.
Na vyzkoušení si půjčit jiný.

- Chyba muže být i v zapínacím tlačítku ve skříni.

- Jen pro jistotu - nemáš vypnutý zdroj vypinačem vzadu na zdroji?

- Elektřina do toho jde?

Napsal jsem schválně víc možností, co mě tak napadly;
něco z toho by mohlo pomoci.

Zdravím,

než přijde nový zdroj:

- s citem zkus domáčknout
všechny kabely na základní desce,
(při pc odpojeném od elektřiny),
zkontroluj vizuelně kondenzátory na základní desce jestli nějaký není vyteklý nebo viditelně nafouklý.

- Vadný zdroj to být rozhodně může.
Na vyzkoušení si půjčit jiný.

- Chyba muže být i v zapínacím tlačítku ve skříni.

- Jen pro jistotu - nemáš vypnutý zdroj vypinačem vzadu na zdroji?

- Elektřina do toho jde?

Napsal jsem schválně víc možností, co mě tak napadly;
něco z toho by mohlo pomoci.

Ďakujem za odpoveď. Pozriem sa na tie káble či sú dobre zapojené a pozriem sa aj na tie kondenzátory (ale asi to bude slepá ulička nakoľko je základná doska nová a včera ešte všetko fungovalo ako má). PC skrinka je tiež nová a pc zdroj mám určite zapnutý lebo PC sa zapne len na nejakú necelú sekundu a ez debug na doske mi bilkne červene u CPU.

Ještě poslední věc, která mě napadá kromě vadného zdroje je nějaký zkrat. Zkus odpojit všechny periferie včetně monitoru.
Nebo vytáhnou zdroj a zapnout ho naprázdno, jestli se zapne. Propojíš zelený kabel s černým. Ale měl by být v zátěži, takže připojit třeba žárovku.
Není to sice moc pravděpodobné, ale za pokus nic nedáš.