Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pomoc s výběrem ntb??

Zdravím,

mám v celku lehkou otázku. Potřeboval bych poradit nějaký ntb který:
1. utahne s vysokými fps onlajnovky jako csgo a League of legends

2. Nebude po roce zasekaný, bude fungovat plynule

3. Cena nejlépe do 15k

Další otázka bude ...Repas či raději nový? někde jsem se dočetl to a někde to zase. Předem děkuji :)

To hraní by bylo jen občasné a právě skrze to, že bych ho spíše používal na jinaci účely, tak by se hodilo, aby byl přenosný... ale tyto 2 hry nejsou vůbec náročné, proto jsem se zeptal zde, abych zbytečně nepreplacel. Zítra sem nápisu přesný typ notasu, který mám. Klasicky HP se 4 gb ram, dvoujadro 2,4gHz, 250gb paměť a grafiku bych kecal, ale byla nvidia, kupovany 2016 za 18 000 Kč a utahl tyto 2 hry úplně v poho, jenom ja ho přenechal sestře.

melo by se jednat o ,,Lenovo z50-70 20354,, s parametry:
-procesor- intel core i7a4510U CPU 2-jádro 2.60GHz
-RAM- 4GB
-os- w10
- grafika- nvidia GeForce 840m

Když jsem si v nastavení grafiky navolil výkon>kvalita, tak již zmíněné csgo a lesgue of legends jelo úplně v pořádku. Tak snad tohle nějak pomůže, tedy bych prosil minimálně stejný, ale nejlépe výkonnější notebook a jak už jsem psal, repas mi nevadí a podotýkám, ze by to hraní bylo opravdu občasné (cca 1-2x týdne, takže bych ho neuskvaril). Předem děkuji :)

u bazarových notebuků nevíš, co má ten kus za sebou. bohužel musíš předpokládat, že předchozí majitel byl prase a tepelně ten krám přetěžoval, typicky u menších 15" modelů.
můžeš to provozovat rok, možná dva, ale taky jen pár týdnů než grafika chcípne, protože se uvnitř definitivně upeče.

proti současnému šidítku si pomůžeš vším, co má uvnitř:
- 4jádrový, ne-ulv procesor. tvůj starý "i7 4510u" je dvoujádrový potrat, dnes nevyhovující ani do kanclu.
- 8gb ram
- grafika gtx1050 a lepší. dokonce jak se dívám, starou osekanou gt840m poráží i dnešní lepší kancelářské grafiky mx150/mx250
- ssd

toto není dětské fórum, takové je vedle, kde tyto nesmysly požadují. "herními notebooky" se tu většinou pohrdá, tady jsou spíš lidi, co to těm dětem platí (nebo rozmluví).
já bych se styděl za tak vysokou cenu a krátkou životnost "herní" notebuk doporučovat.

0) bazar ntb je extrémní riziko. repas firemního ntb bude drahý, srovnatelný se stolákem
1) v případě hlavně kancelářského využití s krátkodobým zapařením nenáročných her by vyhověl notebook s multimediální mx250, bohužel ceny intel a nvidia jsou mimo realitu. než se konkurence v notebucích rozjede, bude to ještě trvat.
2) lepší výběr je, pokud netrváš na přenášení toho krámu. můžeš sestavit stolní / mini pc s mnohem větší životností, než natěsnaný špatně chlazený ntb

Super, už se mám aspoň od čeho odrazit. Díky moc za informace. Nejspíš chvíli počkám ještě, třeba budu moct navýšit rozpočet také časem. Vím, že stolní je proste o 100x lepší (Cena, výkon, životnost), ale jak jsem psal, ja bych to primárně neměl na hraní, nýbrž práce/škola+občasné hraní méně náročných her. Díky Vám vím aspoň jakých pár základních zelistek se držet při budoucím výběru.