Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kdo máte zkušenosti s ATMEL ATTiny 2313?

Mám postavené USB dálkové ovládání k PC, které používá naprogramovaný jednočip AT90S2313-10. Chodí bezvadně. Teď jsem ho chtěl postavit do dalšího PC, ale bohužel původní obvod se už nevyrábí, náhrada je ATTiny2313. Takže jsem ho koupil, zbastlil zařízení, natáhnul firmware, nastavil pojistky (fuses) pro použití externího krystalu 12MHz. Bohužel, po připojení k PC to najde "unknown device" a šmytec. Ty dva obvody by měly být mezi sebou záměnné, firmware by měl bez úprav fungovat na obou dvou, jediná zrada je v těch pojistkách, ale ty mám (po pročtení desítek různých fór) snad nastavené správně. Máte někdo zkušenosti s náhradou 90S2313 za ATTiny? Pro programování používám PonyProg2000 ve verzi 2.07, který by ten obvod měl umět bez problémů zvládnout, jednoduchý přípravek na LPT port, v podstatě jen konektor a pět drátů.

Dík za nakopnutí, hoste, ještě pár souvislostí jsem si dal dohromady a už mi to chodí jak hodinky :-)

U starého 90S2313 nebylo potřeba hlídat napětí na výstupech, bohužel u nového dochází k "přebuzení" USB linek z důvodu vysokého výstupního napětí. Takže jsem musel do napájení vřadit dvě sériově zapojené diody, tím pádem se snížilo napájecí napětí obvodu na 3,6V a začalo to chodit. Těch 5V je prostě moc.