Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Zjištění všech zařízení připojených k síti

Dobrý den,

prosím Vás, jak můžu zjistit, která všechna zařízení jsou připojena k lokální síti a jejich IP adresy, ideálně i MAC adresy, názvy, co jsou zač, ... ?

Používám víc operačních systémů, tak by se mi hodilo toto vědět a umět v operačních systémech Linux, Windows různých verzí (XP, Vista, 7, 8/8.1, 10) ideálně nejlepší metoda přes Terminál/Příkazový řádek, potom druhá nejlepší metoda případně přes nějaké interní defaultně už obsažené nástroje a programy v systémech, protože ne všude mám práva k instalaci SW.

Potřebuji se ještě zeptat, jak prohledat celou síť tj. i za switchem a routerem, pokud síť organizace má více podsítí, tak jak prohledávat všechny sítě a podsítě?

Děkuji.

Ked chces byt kulovy tak pouzi Nmap...hral v kazdom Matrixe;o).

Potřebuji se ještě zeptat, jak prohledat celou síť tj. i za switchem a routerem, pokud síť organizace má více podsítí, tak jak prohledávat všechny sítě a podsítě?

V Nmape si spust ping scan daneho ip rozsahu (alebo viacerych).

Prosím vás o nějaké systémové nástroje a programy jak pro Linux tak pro Windows a nějaké příklady použití jako co jim dát za parametry, případně odkaz na nějaký web s příklady a návody a tutoriály. víte o něčem?