Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Internetové připojení funkční, ale zároveň nefukční.

Mám z routeru vyvedený kabel do počítače, plně mi funguje prohlížeč všechny weby, také můžu hrát online hry př. přes steam a podobné.
Ve chvíli kdy chci zapnout Microsoft Store nebo Xbox Console companion nebo podobné aplikace předinstalované ve windows píší chybu připojení a odkazují mě na nastavení.
V nastavení mi to píše že mám zapojený kabel ale nemám internet, klikl jsem už 2x na hledání řešení, vždycky to našlo chybu (tu stejnou) a opravilo ji to, následně restartovalo počítač avšak problém nezmizel.
Vyzkoušel jsem návody s CMD (příkazy jako netsh ip reset a podobné) nic nefungovalo, zkoušel jsem restarovat router, odpojit kabel a zase ho připojit, ale stále nic.
Internet mi funguje tak jak má jen mám potíže s windows aplikacemi a to i s nastavením které mi ohlašuje že jsem offline.
Dokonce i Microsoft edge funguje tak jak má a internetové připojení vnímá a nehlásí že jsem offline.
Už nevím co mám dělat v tuto chvíli.
Děkuji za případné rady!

návody s CMD (příkazy jako netsh ip reset a podobné) nic nefungovalo

znamená to že příkaz selhal s chybou, nebo něco udělal ale nic se nezměnilo?

máš nějak nastavenou síť (adresy), ale nikdo neví jak... výpis v cmd.exe:

ipconfig -all

jestli dostáváš ip: 169.254.x.x, máš malý problém.

reset nastavení se dělá v cmd okně, spuštěném jako admin:

netsh winsock reset all
netsh int ipv4 reset all
netsh int tcp reset all
getmac /v /nh /fo csv
ipconfig -all

pro upřesnění: router máš 100mbit typ? kabel je klasický 8-žilový?

vliv na síťové připojení může mít i malware / změna proxy, na test se hodí např: adwcleaner

Už si nepamatuji jestli mi to nahlásilo nějakou chybu, ale 169.254.x.x nedostávám
8-žilový a 300 mbit příkazy jsem vyzkoušel problém stále trvá,
po vyzkoušení adwcleaneru ještě napíši, děkuji.
Úprava: Po použití ADw Cleaneru to vypadalo nadějně, našel nějakou chybu v Winsock a dalších nastaveních restarovalo mi to počítač ale pořád to nefunguje. Děkuji za vše ale.

300mbit je teoretická rychlost wifi 11n. reálně při jediném klientu dostaneš max 125mbit, s překážkami, počtem uživatelů a rušením ještě míň.
tímto reklamním údajem se chlubí routery, které umí lan rychlost jen 100mbit.

dobře že adwcleaner něco našel, nejspíš by stál jeho log za přečtení, bude na disku.
pokud měl co najít, chtělo by to zcenzurovat doinstalované programy do windows a ty, které mohou mít vliv na nastavení sítě, zařadit mezi kandidáty na odinstalaci.

dostáváš sice jinou adresu, ale výpis ipconfig je opět tajný, čili dál nemá cenu se tím zabývat.

tak aspoň pro zajímavost vnutit síťovce režim ručně:
správce zařízení - vlastnosti síťovky - advanced - speed&duplex: 100mbit/full. bude chtít restart.

jedna technická: někdy se nedaří ovládat síťovou kartu, pokud není nejdřív nainstalovaný chipset driver základní desky. ale w10 mají lepší podporu hw, nějak by fungovat měly.

Aha tak to jsem nevěděl o tom routeru, jo a tady je Log z toho cleaneru > # -------------------------------
# Malwarebytes AdwCleaner 8.0.4.0
# -------------------------------
# Build: 04-03-2020
# Database: 2020-04-08.2 (Cloud)
# Support: https://www.malwarebytes.com/support
#
# -------------------------------
# Mode: Scan
# -------------------------------
# Start: 04-30-2020
# Duration: 00:00:09
# OS: Windows 10 Home
# Scanned: 31802
# Detected: 0

***** [ Services ] *****

No malicious services found.

***** [ Folders ] *****

No malicious folders found.

***** [ Files ] *****

No malicious files found.

***** [ DLL ] *****

No malicious DLLs found.

***** [ WMI ] *****

No malicious WMI found.

***** [ Shortcuts ] *****

No malicious shortcuts found.

***** [ Tasks ] *****

No malicious tasks found.

***** [ Registry ] *****

No malicious registry entries found.

***** [ Chromium (and derivatives) ] *****

No malicious Chromium entries found.

***** [ Chromium URLs ] *****

No malicious Chromium URLs found.

***** [ Firefox (and derivatives) ] *****

No malicious Firefox entries found.

***** [ Firefox URLs ] *****

No malicious Firefox URLs found.

***** [ Hosts File Entries ] *****

No malicious hosts file entries found.

***** [ Preinstalled Software ] *****

No Preinstalled Software found.

AdwCleaner[S00].txt - [1406 octets] - [29/04/2020 22:09:24]
AdwCleaner[C00].txt - [1596 octets] - [29/04/2020 22:09:41]
AdwCleaner[S01].txt - [1528 octets] - [29/04/2020 22:12:22]
AdwCleaner[S02].txt - [1589 octets] - [29/04/2020 22:15:27]
AdwCleaner[C02].txt - [1996 octets] - [29/04/2020 22:16:26]

########## EOF - C:\AdwCleaner\Logs\AdwCleaner[S03].txt ##########

Tohle je první hledání a pak jsem dělal ještě jedno > # -------------------------------
# Malwarebytes AdwCleaner 8.0.4.0
# -------------------------------
# Build: 04-03-2020
# Database: 2020-04-08.2 (Cloud)
# Support: https://www.malwarebytes.com/support
#
# -------------------------------
# Mode: Scan
# -------------------------------
# Start: 04-29-2020
# Duration: 00:00:09
# OS: Windows 10 Home
# Scanned: 31802
# Detected: 0

***** [ Services ] *****

No malicious services found.

***** [ Folders ] *****

No malicious folders found.

***** [ Files ] *****

No malicious files found.

***** [ DLL ] *****

No malicious DLLs found.

***** [ WMI ] *****

No malicious WMI found.

***** [ Shortcuts ] *****

No malicious shortcuts found.

***** [ Tasks ] *****

No malicious tasks found.

***** [ Registry ] *****

No malicious registry entries found.

***** [ Chromium (and derivatives) ] *****

No malicious Chromium entries found.

***** [ Chromium URLs ] *****

No malicious Chromium URLs found.

***** [ Firefox (and derivatives) ] *****

No malicious Firefox entries found.

***** [ Firefox URLs ] *****

No malicious Firefox URLs found.

***** [ Hosts File Entries ] *****

No malicious hosts file entries found.

***** [ Preinstalled Software ] *****

No Preinstalled Software found.

AdwCleaner[S00].txt - [1406 octets] - [29/04/2020 22:09:24]
AdwCleaner[C00].txt - [1596 octets] - [29/04/2020 22:09:41]
AdwCleaner[S01].txt - [1528 octets] - [29/04/2020 22:12:22]

########## EOF - C:\AdwCleaner\Logs\AdwCleaner[S02].txt ##########
Jinak Speed and Duplex jsem nastavil na 100 a full. Problém je pořád no :/

scanuješ to furt dokola, nic už to nenachází. první scan + clean byl:

AdwCleaner[S00].txt - [1406 octets] - [29/04/2020 22:09:24]
AdwCleaner[C00].txt - [1596 octets] - [29/04/2020 22:09:41]

vynucený 100mbit režim nepomohl, můžeš síťovku vrátit na "auto".
ipconfig vypisuje adresy tvé lokální sítě za routerem, pokud máš. stejné adresy má u nás milión domácností. chce to najít odchylku od normálu.
a rovnou tam připiš, jestli připojuješ více krámů k routeru (notebuky, founy s wifi) - a jestli jedou normálně.

Windows IP Configuration

Host Name . . . . . . . . . . . . : DeniedAF
Primary Dns Suffix . . . . . . . :
Node Type . . . . . . . . . . . . : Hybrid
IP Routing Enabled. . . . . . . . : No
WINS Proxy Enabled. . . . . . . . : No

Ethernet adapter Hamachi:

Connection-specific DNS Suffix . :
Description . . . . . . . . . . . : LogMeIn Hamachi Virtual Ethernet Adapter
Physical Address. . . . . . . . . : 7A-79-19-42-1A-5B
DHCP Enabled. . . . . . . . . . . : Yes
Autoconfiguration Enabled . . . . : Yes
IPv6 Address. . . . . . . . . . . : 2620:9b::1942:1a5b(Preferred)
Link-local IPv6 Address . . . . . : fe80::71f2:71d2:ea6c:e02e%8(Preferred)
IPv4 Address. . . . . . . . . . . : 25.66.26.91(Preferred)
Subnet Mask . . . . . . . . . . . : 255.0.0.0
Lease Obtained. . . . . . . . . . : Thursday, April 30, 2020 9:02:23 AM
Lease Expires . . . . . . . . . . : Friday, April 30, 2021 9:02:24 AM
Default Gateway . . . . . . . . . : 2620:9b::1900:1
DHCP Server . . . . . . . . . . . : 25.0.0.1
DHCPv6 IAID . . . . . . . . . . . : 302141682
DHCPv6 Client DUID. . . . . . . . : 00-01-00-01-25-D6-99-67-A8-5E-45-69-70-E9
DNS Servers . . . . . . . . . . . : fec0:0:0:ffff::1%1
fec0:0:0:ffff::2%1
fec0:0:0:ffff::3%1
NetBIOS over Tcpip. . . . . . . . : Enabled

Ethernet adapter Ethernet:

Connection-specific DNS Suffix . :
Description . . . . . . . . . . . : Intel(R) Ethernet Connection (7) I219-V
Physical Address. . . . . . . . . : A8-5E-45-69-70-E9
DHCP Enabled. . . . . . . . . . . : Yes
Autoconfiguration Enabled . . . . : Yes
Link-local IPv6 Address . . . . . : fe80::a9b1:ad0:2d7f:bc50%12(Preferred)
IPv4 Address. . . . . . . . . . . : 192.168.10.100(Preferred)
Subnet Mask . . . . . . . . . . . : 255.255.255.0
Lease Obtained. . . . . . . . . . : Thursday, April 30, 2020 9:02:20 AM
Lease Expires . . . . . . . . . . : Friday, May 1, 2020 9:02:20 AM
Default Gateway . . . . . . . . . : 192.168.10.254
DHCP Server . . . . . . . . . . . : 192.168.10.254
DHCPv6 IAID . . . . . . . . . . . : 296246853
DHCPv6 Client DUID. . . . . . . . : 00-01-00-01-25-D6-99-67-A8-5E-45-69-70-E9
DNS Servers . . . . . . . . . . . : 84.16.108.1
NetBIOS over Tcpip. . . . . . . . : Enabled

+ostatní zařízení i druhý počítač funguje normálně.

nastavení tcp/ip je v pořádku.
hamachi: když jeto připojení dočasně zakážeš, dělá to taky?

čili problém je jen s pochybnými součástmi windows. "férový" výrobce ve win10 trochu kašle na nastavení sítě, uživatel je jen jejich poddaný a m$ to s ním myslí dobře. (zavedení telemetrie, p2p aktualizace, sdílení hesel wifi, ignorování nastavení host)
to je důvod, proč se pokud možno všem věčně děravým aplikacím microsoftu vyhnout.

ještě dotaz:
nějaký vlastní antivir? (a nechcu slyšet hnoje jako avg/avast, pochybné jsou i různé "internet security")
nějaké neotřelé síťové služby spouštěné po startu? (bonjour)