Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem PC Zostava 650€ GAMING

Zdravím,
vedel by mi tu niekto poskladať počítač do tých 650€. Počítač by bol využívaný len na hranie hier, internet (žiadny editing atd) Len PC, monitor klavesnicu atď nie.

Ďakujem.:-)

Cca 700e, počítáno v čr - ceny se můžou lišit

[89986-sestava17k-jpg]

K sestavě - stačí na hraní her ve full hd = 1900*1080.
Pokud potřebuješ přesně do 650e bude se muset zmenšit SSD na polovinu -nedoporučuji!

CPU - dá se ušetřit asi 20e výměnou za Ryzen 1600 AF. https://www.alza.cz/amd-ryzen-5-1600-12nm-d5677267.htm
Volil bych 2600 kvůli vyšším taktům.

Chladič cpu základní. Deska ta nejlevnější - vliv na výkon ale 0. Zkontroluj si výstupy desky zda nebude nic chybět.

Dá se také zvolit 500GB disk ale 3současné hry jsou cca 100GB, na SSD by mělo být 20procent volného místa.

Vybral bych si grafiku nvidia protože má vypínání ventilátorů na 0 při nevytížení. U modelů s 5500XT jsem to nenašel.Grafiky s 2letou zárukou (Asrock) ignoruji.

Čtvrtinu rozpočtu sežere grafická karta, šlo by se s tím vypořádat třeba takto asus-dual-rx580-oc-4gb-levne-d4993298.htm
tyhle karty dost hučí a žerou ale rozbalená za 3600 je relativně výhodná.

Odkaz srovnání výkonu 5500XT

Přiložen soubor s odkazy

Základná doska: ASROCK B450 Pro4
CPU: AMD RYZEN 5 1600
GPU: GAINWARD GeForce GTX 1660 Super 6G GHOST
RAM: Patriot Viper Steel Series 16 GB KIT DDR4 3000 MHz CL16
SSD: Apacer AS350 128 GB
HDD: Seagate BarraCuda HDD 1 TB
Zdroj: SilentiumPC Vero L2 Bronze 500 W
Case: Zalman S2

Nu proč ne :-) Grafická karta je bohužel hlučnější ale chápu není tam moc co vybírat. Ty ramky bych se podíval na rozdíl mezi 3000 a 3200mhz třeba to bude 3e.
Zdroj neznám, doporučil bych spíš ten seasonic kvůli 5leté záruce.

To SSD no asi jsi na limitu...tak ho pak vyměníš za něco do nvme s 4/8x větší kapacitou.

Díky moc!

Myslíš že by som na tom mohol hrať novšie hry v rozlíšení 1920x1080 na vysokých detailoch?
A keď už si mám radšej zobrať 3200 ramky (je tam fakt 2-4eurá rozdiel) tak ktoré radšej?

1. G.SKILL 16GB KIT DDR4 3200MHz CL16 Gaming series Aegis
2. Crucial 16 GB DDR4 3200 MHz CL16 Ballistix Sport AT

Alebo to je viac menej jedno?

Ano vyplati se. Těžko vymyslis neco lepšího pokud máš nějaký finanční limit.

Pochopitelně pokud bys měl o 150 nebo 300e vic byla by ta sestava jiná. Podle mě si v pohode zahraješ ve FHD.

Větrák by mel stačit zabudovaný, uvidíš teplory v létě kdyztak dokoupis.
U toho cpu si dej pozor ať dostaneš AF {12nm} verzi.
1660S mam nově -ani ne tyden taky - zatim vse jede. A dalších 5k za 2060 nedam.