Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno router DHCP nefunkčné

Zdravím,

mám tu router ZyXEL VMG1312-B30B (ADSL), a má nejaký hodne prapodivný problém,... jeho interná IP je 192.168.1.1 (aj cez ňu pristupujem do jeho nastavení), jeho DHCP je nastavené aby priraďovalo IP v rozsahu .1.5-.1.250 avšak ten kus šrotu priraďuje .100.5-.100.250 a absolutne nechápem prečo, skúšal som ho reštartovať, resetovať a znova nakonfigurovať a nekdy aj priradí IP adresu správne, ale o chvíľu zas začne priraďovať špatné IP adresy.
Mám chuť ten kus šrotu "vyhodiť" alebo skôr vrátiť operátorovi, keďže je to od neho.

ten príkaz by mi nič neukázal, leda ifconfig

Tu uz spis :

sudo nmap --script broadcast-dhcp-discover -e

.. jak "ifconfig", kde adresa tvého DHCP serveru najdes pod : Server Identifier. (ano vidim ze adresu znas)
To nastaveni mas presne jak ? V jakém rozsahu 192.168.1 - *.*168.2. ?
Zkousel jsi nastaveni podle "NAVODU.PDF" ?
Tvé zarizeni maji IP adresu nastavenou napevno ?

(nemas tam ulozenej nejakej save kterej fungoval a podle kterého jde nastaveni obnovit ? Melo by byt mozné se pripojit na te ZyXEL pres telnet, vychozi je admin admin + nahled, vypis na : "iptables -L -n" a "dhcpserver", nebo zadej restoredefault pro obnoveni.)

žil jsem v tom, že slovensko je před námi co se týká internetizace. naštěstí se ukázalo že kecáš, ten router je vdsl.
žádný výpis jsi tu nedal, nevím jestli nejde o nějakou "host síť pro návštěvníky". reset jsi zkoušel, tak jen: kup si jiný krám.
odkaz na czc je už 6 let starý, xdsl zařízení více trpí různými poruchami na napájení + současně přepětím na linkách. zkus vyhrabat jiný napájecí adaptér, jestli to bude jen tato jednoduchá porucha.