Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem upgrade PC

ahoj, mam cca 5 rocny PC, stavany len na bezne veci.
potreboval by som ho trosku zrychlit, napr. reddit, ked zrolujem troska nizsie, videa sa dlhsie nacitavaju, rozostruju....
inak som spokojny, fici viac menej dobre.
pocitac som nestaval ja, ale pripadny upgrade by som snad zvladol. mozno s vasou pomocou.
da sa s tym nieco robit, ci je to uz stare a len to nechat dosluzit?

firefox a win10
skrina XIGMATEK Asgard
zdroj corsair VS350
chladic Cooler Master Hyper TX3 EVO
Procesor Intel Pentium G860
pamat ADATA 8GB KIT DDR3 1600MHz CL11 XPG
doska Asus P8H61-M LE R2.0
disk WD Blue 750GB 64MB cache
dik

No on to v podstatě nový počítač je :-D

Dá se sehnat 4jádro procesor co sem teď v rychlosti objevil tak třeba tu 850kč
https://pc.bazos.cz/inzerat/119431496/procesor-intel-core-i5-3470-socket-1155-ivy-bridge.php
(ještě bych to ukecal)

Ten nejvýkonnější i7 3570K asi neseženeš za rozumnou cenu (viděl jsem 3k) navíc by neměl grafiku.

Před koupí musíš na stránce výrobce desky ověřit zda je procesor podporovaný (a případně od jaké verze biosu).