Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jaký 4TB disk Seagate koupit

Ahoj,

cetl jsem tu, jak se nam vyrobci rozjeli se SMR, to nechci.

Chtel bych se zeptat, jaky neSMR disk si mam koupit? Staci 5400ot. a idealne 4TB a samozrejme co nejlevnejsi.

Rad bych ho koupil na CZC a nejradeji Seagate, hlavne nechci disk od zpropadene firmy WD, od ktere mi za posledni 2 roky odeslo asi 10 disku Blue a Red, od te firmy uz nikdy nic nekoupim.

Vyuziti disku je klasicky na pocitaci jako druhy disk za mensim SSD, na kterem je OS a programy.

Predem dik.

No já mám 8tb iron wolf 7200 otáček. Je to posledni model.
Smr by mit nemel. Zas ma emulovane 512e sektory, jede nativne na 2048 coz mi nevadi, mam jej v kuse a od 2tb to sedi s ntfs velikosti bloku.

Hlučnost otáčení prekvapila, krása ticho proti wd gold.
Jenže občas si cvakne hlavou coz mě ruší, pujde do boxu hajzl.

hlavne nechci disk od zpropadene firmy WD, od ktere mi za posledni 2 roky odeslo asi 10 disku Blue a Red

Mě neodešel ani jeden během 8 let co sem průběžně kupoval Black,RED,Blue (ten pouze známejm do kompů).Abys pak nepsal něco podobnýho u SG ,když si projedeš komenty na CZC tak když se dožijou konce záruky tak rády odcházej ihned po ní.(samozřejmě se to netýká novejch,ty se prodávaj krátce) .:-)

Fakt ty disky dneska jsou sileny krapy, jako muzu ti rict, ze bezne SSD je asi tak 10x spolehlivejsi nez HDD, vlastne kecam, nevim kolikrat, protoze jsem nikdy zadne SSD umrit nevidel, za to HDD to chcipa kazdej mesic nejakej.

Jak jiz jsem psal tady, HDD jsou dneska krapy, jak nemas cokoli zalohovane, jako bys to nemel a tyka se to urcite obou firem, jen uz mi u WD pretekl pohar trpelivosti, tak ted zkusim radeji Seagate, ale souhlasim, ze moc se od toho ocekavat neda a take neocekavam. :-/

Ahoj, keď chceš konrétne disk od značky Seagate, tak ti odporúčam tento: Seagate BarraCuda 4TB Na Alze ho majú za 2700 kc co si myslim ze je celkom fajn cena. Naviac mozes usetrit cez web reklama fuč (Kurt) Inak aj recenzie, čo som si pozeral na tento model sú celkom dobré :)

ještě že máš nakoupeno. doporučovat někomu k záloze dat desktopovou barracudu může jen trouba z alzy.
já se ti jako provozovatel "Seagate IronWolf PRO" nehlásil, protože nevím jaký to dělá kravál (verze pro 7.200ot), v kutlochu nám toho jede víc. půl hluku tam dělají ventilátory v těch naskách, vedle je jiná se staršími wd red pro a to je kravál.
tehdy jsem bral právě 6tb, protože větší kapacity jsem už považoval za rizikové z hlediska výskytu smr. kapacita mi připadala nekonečná, no dnes už vidím že není, že jsme měli pumpnout firmu o víc peněz.