Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Cirkulacia vzduchu

ahoj, keď takto fuka ventilátor priamo ma zdroj, tak môže zdroj poskodit ? Nedá sa mi inak osadit chladic na doske.dik
https://ctrlv.cz/fhGw
Pri zatazovom teste naprk prime95 mi vypne cca po 8 min cely pc. Ale v hrách to vobec nerobi teda nevypne. Zaujimave, ze keď som tam mal box od amd tak pc nevyplo vobec

Mas to podle mě blbe nasazeny, chladic nedoleha poradne, napatlal jsi tam moc pasty nebo nesundal igelit.

Vyndej i desku a rozeber to, zkontroluj a a poradne sloz.

Pochopitelne to umisteni jako takové zdroji neublíží. Vhodnejsi by bylo otočit ale pokud to nejde neni to problem.

Co je to za cpu?
asi nejake fx jak vidim.

Vsetko je v poriadku. Pasty je malo a pred tim som ju rozotrel. Chladic ma zlozenu nalepku, hned pri instalacii :D Teploty su ok je to FX 4300 95W TDP max teploty v prime 95 60 stupnov. Zaujimave je ale to, ze ako som pisal, ze po cca 8 min vypne PC, ale ked som tam mal boxovany chladic od AMD tak pc islo v stress teste bez vypnutia pc. testoval som to tri hodiny
zdroj je tento https://zdroje.heureka.sk/eurocase-eco-plus-85-350w-atx-350wa-12-80-85/ ale myslim si ze zdrojom to nebude, ked povodny chladic isiel bez vypnutia pc. Sice vysoke teploty a hluk ale pc nevyplo

Jeste me napadlo ze by se mohla vypnout deska kvuli ptehrati napajeci kaskády procesoru. Ten chladic na druhe fotce ji castecne ofukuje.

Zkusil bych to tak, ze bych dal velky chladic na cpu a jinym vetrakem ofukoval spinaci tranzistory - v okoli cpu napr. Z toho boxu vyndej zakladnu.

Jak to budes zkouset tak pri zatizeni sahni na chladic - na zebra i na kostku nad cpu, spodek by nemel byt varici.

Pretaktovane to nemas? Napeti cpu je na auto?

Len je zaujimave to, ze ked otocim novy chladic, tak ze fuka teply vzduch na grafiku, tak sa to nevypne, ale teploty grafiky su potom vysoke. Mam podozrenie take, ked fuka vzduch priamo na zdroj, tak ci nahodou koli teplemu vzduchu sa vypne zdroj, ak ma tam nejaku tepelnu poistku. V hrach je to ok naprk WOT test 2 hodiny bez vypnutia a teplota cpu v hwinfo ukazovala max 63 stupnov. Akonahle zapnem prime95 tak po cca 8 min pc cely vypne... uz som to z toho jelen :D
je to na 3,9ghz napatie default