Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nelze nainstalovat drivery

Dobrý den.
Vlastním tento notebook - https://www.alza.cz/lenovo-ideapad-s540-14?dq=5688893&visited=1
(S540-14IML Laptop (ideapad) - Type 81NF (81NF0013CK)).

Dnes jsem na tento notebook instaloval Win 10 a zformátoval jsem disk. Počítal jsem s tím, že si drivery atd.. nastahuju ze stránky výrobce.
Hned po instalaci W10 mi na notebooku nešel internet. Psalo to, že chybí síťový adaptér a nebyly v nastavení ani žádné možnosti, které by se toho týkaly (příloha1).

Rozklikl jsem si správce zařízení a tam jsem uviděl tohle - (příloha 2)

Drivery jsem si tedy stáhl na jiném PC a z flashky jsem je přesunul do notebooku. Při instalaci jakéhokoliv driveru mi to však vyhodí tuto chybu - (příloha 3).

Obsah PnpUtilResult.txt - (příloha 4).

Sedím nad tím celý den a už mi došly snad všechny nápady. Proto se obracím na Vás.
Byl bych moc rád, kdyby se tu našel někdo, kdo by mi s tímto dokázal poradit.. :)
Děkuji, Brett.

Ta samá chyba u obou. A u všech dalších driverů, které stáhnu (Ne jen síťových adaptérů). Přišel jsem ještě na to, že jde nainstalovat "Intel Management Engine Firmware for Windows 10 (64-bit)". Instalace proběhne, spustí se konzole, chvíli se něco načítá a pak vypíše 2 errory:
PCH is not supported a Unknown platform. Pak se PC restartuje a vše beze změny.

jediný normální důvod, proč instaluješ podporu děravého intel me? klidně to ve správci zařízení zakaž, k ničemu to nepotřebuješ.

instalovat máš jen "Chipset Driver for Windows 10 (64-bit)", v.10.1, po něm a po restartu co má smysl.
https://pcsupport.lenovo.com/us/en/products/laptops-and-netbooks/ideapad-s-series-netbooks/s540-14iml/downloads/driver-list/
síť: má to wifi-ac neznámé verze, napoví pohled do správce zřízení na vendor&device.

instalace windows10 je stažená odkud?

Kamo,
ja kdyz si nevim rady, pripojim to k wifi (coz ty nemuzes, neni wifi driver)
nebo to pripojim ke kabelu (LAN kabel, ethernet) a po par restartech je spousta ovladacu nainstalovana
(pomocnikem jsou MS, MS Update, Win Update).
Kabel ti funguje ?

Nefunguje ani například touchpad

docasne to resim usb mysi (stoji asi 120kc)

Ještě jedna zajímavost - Když jsem zkusil nainstalovat ubuntu, taky nic nešlo. Nicméně když jsem před instalací ubuntu zvolil možnost "Vyzkoušet ubuntu". Tak mi tam wifi fungovala. Po instalaci už samozřejmě ne.

Všem moc díky za rady! :) Problém částečně vyřešila rada od TakUrcite. DriverPack nainstaloval to, co jsem potřeboval.
Nicméně otázkou pro mě zůstává - potřebuji fungovat i na Ubuntu a předtím mi wifi, touchpad atd.. nefungovaly ani tam.
Netuším, jak bych tento problém řešil na Ubuntu. Nebo je možné, že to teď po instalaci Ubuntu pojede? Díky! :)