Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Zahučanie ventilátorov

Zdravím, ak mám PC vypnutí, a idem ho spustím v momente ak ho spustím sa asi na pol sekundy ozve taký zvuk že PC zahučí proste asi na pol sekundy ako keby si niektoré ventilátory pridali a hned si aj uberú ako keby robili nejaký test napr. funkčnosti, je to normálne?Potom má PC normálny zvuk, toto urobim potom čo stlačím tlačidlo asi 1-2sekundy po stlačený.Nikde som sa o tom nič nedočítal.

Nikdy som sa nezaujimal o to preco to tak ja, ale napadaju ma 2 dovody.
Prvy je rychlotest maximalnych otacok ventilatora, druhy je, ze sa pusti do nich naplno stava a regulator otacok zasiahne az po chvilke a utlmi ich (pretoze sa proste spusti neskor ako ventilator).
Na serveroch sa na niektorych moze robit takyto test aj viackrat, myslim, ze som uz zaregistroval aj 3x zdvihnutie otacok na max a trvalo vzdy niekolko sekund.

Synkův počítač takto zahučí asi 5x. Nevím proč tolikrát, ale neřeším to, chystám se mu to časem vyměnit.
Zato můj počítač tohle nedělá. Záleží na výrobci. Gigabyte hučí, MSI ne.
Taky tam vidím 2 možnosti:
- rozběh na plný napětí a teprve poté naběhne regulace
- na regulované napětí můžou mít některý větráky problém se roztočit, takže tímto se zajistí jejich rozběh

Taky jsem to nikdy neřešil. Ta moje plečka to dělá taky a mě to spíš uklidňuje, že je vše ok.
U mě to funguje tak, že po restartu PC je ticho a po cca 5 vteřinách od inicializace BIOSU se ventilátory roztočí na vteřinu na max a pak je už ticho. Každopádně je to nepodstatné a spíš bych řekl, že užitečné.