Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Čistenie počítača

Zdravím vás. Približne pred 3 mesiacmi som si kúpil nový nadupaný počítač. Vybral som si vlastné komponenty a nechal si počítač v predajni zložiť. Ale to je jedno. Hlavne sa chcem spýtať na čistenie počítačovej bedne. Je to dôležité? Keď sa nečistí, ovlivňuje to výkon počítača? Ak hej, ako často by sa mal čistiť? A ako? Ďakujeme za každú odpoveď.

Kup si stlačený vzduch v spreji, odskrutkuj bočnice, vynes bedňu na balkón alebo na záhradu a raz do roka vyfúkaj pod tlakom vzduchu 200 bar, sipiac z hadičky ventilu, rebrá chladičov, grafiku, vetráky a vnútro zdroja.

Priemyselnú wapku nepoužívaj, jedine plnenú destilovanou, demineralizovanou vodou pod max.tlakom 10bar studenej vody bez prímesí čistiacich prostriedkov, aby si nevylámal silným tlakom vody lopatky ventilátorov a aby sa destilovaná voda zbavená miniseriálov mohla z elektroniky v priebehu 48 hodín pod ventilátorom, odpariť. Wapkou som už osobne umyl vnútro fest zasvineného PC spolu s osadeným HW, pričom po dôkladnom vysušení PC fičalo bez ujmy, ako delo. (PC bedňu spolu s črevami som po kúpeli sušil v teplovzdušnej rúre so spusteným zadným vetrákom trúby nastavenú termostatom na 48°C po dobu 24 hodín).

Souhlas nevím co to je za blbou módu pár měsíců po koupi čistit (netýká se tazatele co se ptá jenom,ale všeobecně) pokud nemá Pc v kotelně tak ho to nemusí zajímat vůbec,max čistit pouze filtry .Pak je tu plno dotazů stylu čistil sem PC a najednou už mě nejde co s tím....