Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Mimo misu: Pomozte mi prosim identifikovat stare zbrane

Uctive zdravim

Prisel jsem (jako slepej k houslim) ke trem puskam, s prateli spekulujeme nad moznou historickou hodnotou. Udajne (ta 2.) je z konce 19. stoleti, ta prvni je lovecka (vic nevim) a ta treti je ptacnice (tez vic nevim). Jelikoz jsem chodi lide se znalostmi nejen o pc a navic skvely googlari, zkusim se zeptat zde. Tedy, zda nikdo tusi, co je to za zbrane, zda me chabe informace jsou pravdive a jejich pripadna historicka hodnota?

Fotky nejsou idealni, pokud bude chtit nekdo nejaky detail nejake casti, necht napise.

Dekuji a omluva za OT

1.
[http://img369.imageshack.us/img369/1549/snmek001nk5 .jpg]
2.
[http://img206.imageshack.us/img206/6691/pict0001ie3 .jpg]

3.
[http://img50.imageshack.us/img50/6484/snmek005ln6.j pg]

Jak si tak googlim, narazil jsem na drobny problem. Je vubec legalni prodej zbrani (prodejce i kupujici bez ZP) vyhradne ke sberatelskym ucelum? Nektere internetove shopy to definuji tak, ze to legalni neni, pokud je zbran a vsechny jeji soucasti vyrobena po roce 1890. Samotny zakon jsem nenasel.

Kdybych těm historickým rozuměl natolik, abych dokázal přiblížit co je co, tak bych to sem plácnul. :-|
Ale, ano - jednička bude nějaká perkusní puška, dvojka cosi z období odhadem 1890-1905 a trojka mi přijde jak doma poskládaná z dílů "po Němcích". :-/
Ale jak píšu, nerozumím tomu ani trochu, takže jako bych tu ani nebyl....

"Nejcennější kousek" má cenu mezi 5-8 tisíci. Proč ne. Těch detailů jsem si nevšiml, fotky v úvodu jsou moc mrňavé na to, aby se daly podrobně prozkoumat, každopádně pokud jsou na té zbrani nějaké úpravy, je to spíše ke škodě.
To, že je u sebe nemáš, ale dostaly se ti do rukou pouze tyto fotografie, je mi zcela jasné, to já jen pro pořádek.

Pěkné flinty! Ani zbla netuším co to je, jen hádám: 1 Perkus, 2 Rakousko-uhersko 1 sv. válka (dle bajonetu), 3 bříza nějakého ruského mužika - dle tvaru pažby. Podle detailů byly hanebně zanedbané nebo se válely někde ve šrotu, pak se je někdo snažil, ne příliš odborně, vycídit. Nebudou ani tak historické, jako zanedbané.

Zaznělo tady, jestli se smějí flinty sbírat a prodávat. Můžou, dle libost avšak musí být znehodnoceny (mimo perkusu), aby z nich nešlo vystřelit. Obvykle se odborně znehodnocují zbraně provrtáním uzávěru.