Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Win10 sa nechce vypnut

Zdar,
notebook HP ProBook 4340s po preinstalovani na Win10 sa nechce vypnut - restartuje sa dookola.
SKusal som vsetky kroky z tade https://www.easeus.com/resource/computer-cannot-shutdown-how-to-fix-windows-10-automatically-restarts.html cize vypnut Fastboot, aj hibernaciu cez powercfg -h off, aj upgradol bios na najnovsi, aj zmenil spravu napajania PCI Express nieco nieco na OFF... nedari sa mi ho vypnut. Aj ked sa robit tvrdy shutdown cez shutdown /s /f /t 0 , tak to rychlo nabehne naspat (cize akokeby sa nevpyol fastboot resp mozno je taky rychly teraz ak je cerstvo preinstalovany)...ovladace su najnovsie stiahnute cez IOBit Driver Booster, Spravca zariadeni:Intel Management Engine Interface neobsahuje nastavenie typu power management ....co s tym? dik

po cistej instalacii ostali visiet tri nezname zariadenia, v správcovi zariadeni, tak som ručne skusil nainstalovat chipset driver, hp key assistant (na podporne funkcie naladene na klavesy F), aj olsnimac odtlacku prstov...ale nevyriesilo to problem, tak prisiel v poslednom kroku na rad Iobit

ovladace su najnovsie stiahnute cez IOBit Driver Booster

Na noťas potřebuješ ovladače jedině ze stránek výrobce toho noťasu! Ten "booster" vyhoď.
Zkontroluj si stav systému souborů - CMD jako správce - sfc /scannow

spravim som cistu reinstalaciu, po pripojeni na net to zacne tahat drivre samo az na niektore ktore ponecha neaktualne, potom som skusil z webu vyrobcu nahodit starsiu verziu ovladaca na chipse (Intel Management inteface 8.1, Intel Rapid), potom 9.5 ktora by mala byt funkcna, a znova opakovat kroky ako vypnut Fastboot .. a stale nic uz fakt neviem

win10 si sam nainstaluje intel ME 11.xxx, od vyrobcu je na stiahnutie https://support.hp.com/us-en/drivers/selfservice/hp-probook-4340s-notebook-pc/5229480 verzia 8.1,
V clankoch od vyrobcu https://support.hp.com/us-en/product/HP-ENVY-15-k000-Notebook-PC/6936206/model/7169769/document/c03383935#AbT0 ohladom sleepu a hibernacie, cize nie konkretne moj problem, je zmieneny unvierzalny 9.5, co spominaju aj na inych forach s problemom vypnutia sa ako mam ja ..tiez nepomohlo

je zmieneny unvierzalny 9.5

ale prd. pro w10 potřebuješ intel chipset driver v.10.1 - instaluje se vždycky jako první, po něm je doporučen restart.
je to primitivní, ale tvůj driver booster to neumí a nechápe.
formát a znovu.

a na svůj intel me už konečně zapomeň, nebo to dej někomu, kdo umí instalovat ovladače.

ok, win10 si automaticky sam nainstaluje verziu me 11.x ... este predtym ako mam sancu ja nieco stihnut spravit, ::: to plati, ak ma wifi pripojenie k dispozicii ...
uz som tu daval link na vyrobcu, ze v kolonke CHipset driver ma driver na Intel ME verziu 8.1, a je to pre WIn10... tak potom ma vyrobca spatne nieco _

máš starý krám, proto ti hp nabízí jen některé ovladače, ten krám už nepodporuje.
instalačka windows 10 to nahradí svým obecným ovladačem, ale bez podpory specifických funkcí výrobce ntb, což se bude týkat právě šetřících režimů.

3x jsem ti psal, že "intel me" nemáš instalovat, čemu na tom nerozumíš?
psal jsem, že zařízení intel me máš zakázat, od toho ten správce zařízení máš.

když ti nefunguje řízení základní desky, tak ti chybí zakladní ovladač = chipset driver, pro w10 má verzi 10.1:
https://downloadcenter.intel.com/product/1145/Intel-Chipset-Software-Installation-Utility

nemůžeš nejdříš instalovat síť, a teprve potom podporu základní desky pro síťovou kartu.
formát a znovu.

dokud ti nefungují korektně ovladače windows a správce zařízení máš bez otazníků, nechal bych notebuk odpojený od sítě. ty máš správně instalovat ovladače, ne náhodně reagující windows nebo tupý driver booster.
ovladače si postahuj předem na flashku nebo na rozdělený disk d: nebo na recovery oddíl.
jestli neumíš instalovat systém, dej to někomu kdo to zvládá.

Je to na karpálny tunel.

Ono nám to dokáže preinštalovať, cipana.
shutdown /p v cmd.exe, ako Správca.

Nepíšeš o nastaveniach v Bios, Uefi alebo Legacy, inštalácia desiny na zavádzač MBR alebo GPT. Zakázať prebúdzať v Správe zariadení veškeré xindle s touto možnosťou, zakázať Orchestrator v Registroch ak sa nedarí v Plánovači úloh, zakázať, odinštalovať OneDrive, odstrániť v Powershell komplet bloatware z dielne MS.

v cmd.exe:
reg add "HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Session Manager\Power" /v HiberbootEnabled /t REG_DWORD /d "0" /f

Manuálne v regedit.exe:
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\SessionManager\Power
HiberbootEnabled dword 0

najnovsi moj pokus bolo cez EaseUs Part mgmr zmazanie particiu a prevod na GPT.
Bios sa prepol z default LEgacy na UEFI NAtive - Without CSM, nainstaloval WIn10. Pripojil na net, automaticky doinstalovalo chybajuce niektore ovladaci. Tri zariadenia neboli nainstalovane /ako tu bolo spominane, pozrem sa na to a rucne doinstalujem v dalsom postupe/. Vypol som hybrid rezim, presiel so mvsetky zariadenia a u USB hubov a pod, Sietoviek a HID zariadenii /HP wireless button driver/ som v kolonke SPrava napajania este odskrtol "Povolit pocitacu usetrit energiu vypnutim tohto zariadenia"... Cize power management ma obe polozky odfajknute.

Takze neslo to, doinstaloval som podla brtnikovej prirucky podla VENdor a DEVice zvysne tri zariadenia bez ovladaca ... takze pribudli 1x JMicron PCIe MS Host COntroller, 2x JMicron PCIe SD Host COntroller, a HP Mobile data Protection Sensor. Na tychto neni moznost power managementu.

Když nejsou od výrobce ovladače pro W10, zkusil bych obnovu původního "Továrního", pokud tam ještě je (nebo máš zálohu na DVD při 1. spuštění) nebo instalaci z originál původní OEM instalačky. Potom upgrade na W10 (převezme ovladače) s odpojeným Internetem a pokud bude funkční, zakázat aktualizace ovladačů.