Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem zostava do 600 €

Zdravím, vedeli by ste mi poradiť? plánujem skladať nový počítač a potreboval by som poradiť vybrať vhodné komponenty. Cena by nemala presiahnúť 600 €, windovs mám.
Zatiaľ zamýšlané komponenty - ceny som bral aktuálne z alzy:
AMD ryzen 5 1600 AF verzia (12 nm) 102,90€
základná doska - ASUS prime B450M-K mATX - 54,90 €
RAM - G.SKILL 16 gb kitt ddr4 3000 Mhz CL16 Gaming - 69,49€
grafika - XFX GTS rx 580 gb - 163,90€
Seagate BarraCuda 1TB HDD - 45,90 €
WD Green 3D NAND SSD 120GB 2,5" 30,90 €
zdroj EVGA 600BR - 59,90€
skrinka - EVOLVEO T3 - 41,90 €???
Suma sumárum, v takomto prípade by to stálo 570 € pričom asi by som to dal im zostaviť, kedže ja som staval už dávno a hlavne nemám žiadne skúsenosti s AMD. Otáznikom je pre mňa predovšetkým základná doska, či je nutné update biosu keďže sa jedná o ten novší AF, či na nej beží tento procesor stabilne a tiež či v tom nie je problém keď dávam takto mATX dosku do ATX bedne. Ďalšia vec je PC skrinka, z toho výberu ma aktuálne pod 50€ nič nenadchlo a tamtú som dal do zoznamu zatiaľ provizorne. Alternatívu nad ktorou som ešte uvažoval je intel zostava s i3-9100F.
Za každú radu budem veľmi vďačný.

WD Green 3D NAND SSD 120GB 2,5"
skrinka - EVOLVEO T3

tradiční odpad.

jinak bez problémů s biosem je, když si ten krám u nich necháš sestavit.
a pokud zápasíš s instalací ovladačů, tak i se systémem.

intel si dělá ze zákazníků srandu a každý upgrade vyžaduje výměnu půlky pc. pak má ještě pár chyb + nevýhod, alternativa bych tomu neříkal.