Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Sekání obrazu hevc

Dobrý den,
Rád bych požádal o pomoc.
Snažím se přehrát na svém notebooku filmy v rozlišení 4k uhd. Avšak všechny přehrávače (VLC, Dot player, wmp a další) nezvládají přehrát plynule obraz. Seká se. Zvuk je plynulý.

Stáhl jsem si kodeky na hevc, aktivoval jsem i možnost akcelerace přes Direct 11. Nic nepomohlo.

Obávám se, že mám slabý CPU na notebooku.

Existuje nějaké řešení na můj problém?

Moc děkuji za pomoc.

A o jaky HW jde presne ? Podporuji hardwérové dekódovnai HVEC ?

Obávám se, že mám slabý CPU na notebooku.

Vykon neni az tak dulezity (mozna z vyjimkou nejaké softérové akcelerace) jak jeho podpora, bud umi nebo neumi. HVEC uz dnes bezne dekoduji platformy s procesory ARM.

Existuje nějaké řešení na můj problém?

Bohuzel, osobne myslim ze jedine pouzit jiny HW.
PS: Jestli ti jde jen o prehravani filmu, pouziti HVEC nebo treba i 4K, vyjde te levneji nejaky Android_Box jak Upgrade PC, které dnes HVEC zvladaji bezne pres vyhrazené hardwérove dekodovací bloky.

Toto jsem se obával.

Já všechny tyhle opičárny dělám kvůli wireless sluchátkům creative sxfi theater, který bohužel přehrávají zvuk pouze z PC (v mém případě notebooku).

Plánoval jsem si koupit novou televizi 4k s tím, že budu přes HDMI kabel posílat film z notebooku do televize.

Avšak jak to vypadá, mám po ptákáck kvůli slabému ntb.

Ale i tak děkuji vám všem za pomoc