Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem nefunkční přehrávání CD

Dobrý den, mám problém s přehráním CD . Po vložení do mechaniky se jemom párkrát roztočí a pak se zastaví a nenajede- nejde nijak otevřít, bude to třeba nějakým prachem v mechanice nebo nějaká větší závada? dá se to nějak pročistit?
Díky za rady

to co píšeš - zaprášená čočka - je možné, záleží na stáří a na prostředí. cd mechaniky v otevřených hifi věžích se zanášejí rychle, ale ani uzavřené pc mechaniky nejsou prachutěsné.
druhá příčina mohou být vypalovaná cd:
1. vypalovaná stopa cd-r má horší tvar než lisovaný originál, média vypalovaná vysokou rychlostí mohou být pro běžné mechaniky hůř čitelné.
2. některé mechaniky jsou nekompatibilní s cd-textem. pokud vyrábíš audiocd prostým přetažením mp3, je možné že vypalovací probram automaticky cd-text doplní, pokud to má zatrženo. pro tuto hloupou mechaniku je pak takové cd nečitelné.

Na notebookovej mechanike ju priamo vidis. Na normalnej PC mechanike musis dat dole vrchny kryt (zvycajne ho drzia nejake 4skrutky apod). Normalnu PC mechaniku je ale lepsie kupit novu, ceny su snad dnes uz minimalne.
http://www.czechcomputer.cz/cat_tree.jsp?bpath=Mech aniky%5CDVDRW&stockitem_in_path_order=Price
- to mas rovno uz CD/DVD vypalovacky (vie to aj vypalovat CD aj DVD). P.S. ak mas v nej ten siroky kabel tak potrebujes IDE, nie SATA.

Ak to je nejaka audioveza tak zavisi od toho ako sa ta veza rozobera, cocka je v mieste "pod" CD mediom.