Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jsou znatelné rozdíly HDMI kabelu?

Dobrý den,

Měl bych dotaz zda jdou poznat rozdíly mezi HDMI kabelem k PC 1.4 - 2.0 ? (Vím jsou i 2.1 ale jsou hodně drahé)

Momentálně k PC grafice mám připojený: https://www.alza.cz/premiumcord-gold-hdmi-high-speed-propojovaci-2m-levne-d3537635.htm?o=8

Někdy přepojuji kabel do TV HDMI) tento samý co mám k PC. Když ale spouštím Film, tak se někdy stane u nějakého filmu třeba 4x max že to černě po celé obrazovce problikne.. Bývají to často full-HD filmy až někdy 4K (možná to je velkým datovým tokem) myslíte že to kabel nestíhá zpracovávat? četl jsem někde že HDMI kabely když jsou dost dlouhé tak ztrácí signál či jak to nazvat.. Prostě jako u elektřiny kterou posílají 110Kw z elektrárny několik km daleko tak také jsou ztráty.

Takže zkrátka: vyřešil by to tento kabel? : https://www.alza.cz/alzapower-premium-hdmi-2-0-high-speed-4k?dq=5514507 je novější snad by to vyřešilo problém:

Delší bych už nepotřeboval a nechce se mi rozhazovat tolik peněz pouze za to..

Předem díky za kladné odpovědi. :)

Muze to byt klidne kabelem ano, ono, hodne jich do nazvu pridava PREMIUM ale certifikaci nemaji, s certifikaci nesou toto oznaceni:

[Premium_2020_150x323-96i-QR.png]

Jestli mas doma i jiny kabel, tak zkus jiny, jestli problém zmizi, tak bude smit jasno :-)
Dalsi muze byt i spatné nastaveni jako kuprikladu Hz, nekteré playery umi sync, nebo jak to napsat, pouzit Hz dle daného snimku, kuprikladu pusti film v 4K s original snimkovanim 30,29,24fps etc na misto 4K@60fps kde jsme na zcela rozdilném toku navic nedochazi k omezeni RGB/ycbcr
Tvuj HW pravdepodobne pouzity format a dekoding video podporuje ? Jaky mas GPU chip a port HDMI ?

No, podle informaci jsem nasel ze podporuje oficialne jen :

H.264
MPEG-2 (SD & HD)
MPEG-4 Part 2 (DivX/Xvid)
MVC
VC-1

HDMI ma jen 1.4a a nepodopruje rozliseni 4K. Jestli ted muzes zobrazit 4K je mozné ze snizenim Hz by na tom neco vyresit slo, ale jen tipuji. Zkratka jde o HW limitace.

Ten kabel HDMi 2.0 byl podle mě testován na větší datový tok. Ten starší kabel to může ale nemusí dát.
Podle mě by koupě toho lepšího kabelu vyřešilo to přepojování kabelů mezi monitorem a tv , ne ?
Jestli to pomůže s probliknutím nevím.