Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Přehřívání/hlučnost PC

Zdravím, chtěl bych na mém stávajícím PC snížit přehřívání a hlučnost při spuštění nějaké náročnější hry...
Foto v příloze, aby jste dokázali určit úroveň air flow a přesně těchto věcí, kterým nerozumím :).
Teploty měřím přes CPUID HWMonitor, chápu, že to asi není tak relevantní, ale pro představu tam mám max. teploty GPU +- 80 C a CPU 70 C a sálá z toho prostě dost tepla...
PC sestava taky přílohou, jen tam chybí ještě GPU tj. -> Sapphire Radeon RX 570 PULSE ITX a chladič tam je dle mě jen defaultní a to u toho Ryzenu.
Předem díky za tipy!

Ten ventilátor vzadu nahoře má kolik otáček ? Zkus mu dát max výkon. Jestli dobře vidím šel by tam dát větší.
Ten prázdný slot nad vga bych ucpal, jinak ten ventilátor nasává vzduch zvenku tama.

Začni asi tím, že odděláš bočnici a sleduj co to udělá s teplotama.

Ten box na cpu není ideální ale jestli to máš uprostřed bedny přehřáté tak lepší chladič moc nepomůže.

Teplotu vga bych neřešil. Tam je 80 bych řekl norma.

Jednoduše, obsah tepla, které z PC sává změnit jednoduše nejde, pokud se nezmění spotřeba. Je to jednoduché - čím větší spotřeba, tím větší teplo. Airflow ovlivňuje, jak rychle se to teplo ven dostane, ale ta tepelná kapacita bude stejná.

Nepřijde mi to ale jako až tak žravá sestava, aby dva ventilátory neměly dostačovat. Co se týče teplot, ty jsou naprosto v pořádku. Co se týče hluku, odendat bočnici a zkoumat, co dělá největší hluk. Jestli CPU nejde přes 70 C, daly by se stáhnout otáčky za cenu trochu vyšších teplot. GPU je bohužel poměrně žravá a má malý chladič. Tam se s tím nic moc neudělá, obávám se.

Jestli to měřils při sundané bočnici, třeba stačí chladič CPU vyčistit nebo zkontrolovat, zda je správně připevněný. Na chladič CPU se dá sáhnout a pozorovat, zda na prstíku vznikne puchýřek. Ty teploty nijak mimořádné nejsou.

ked bude teplejšie tak nech si teploty pozorne sleduje. Najlepšie nech si stiahne furmark a nech si ho pri tích teplotach otestuje. ked bude teplejšie a nedostane sa pri tomto teste nad 85 tak by som sa nebál. LEbo v tomto teste je zatažovaná GPU na 100% neustále ale pri jeho používaní pochybujem

ked bude teplejšie tak nech si teploty pozorne sleduje. Najlepšie nech si stiahne furmark a nech si ho pri tích teplotach otestuje. ked sa nedostane sa pri tomto teste nad 85 tak by som sa nebál, lebo v tomto teste je zatažovaná GPU na 100% neustále ale pri jeho používaní pochybujem

šetřil jsi na grafice, a toto je důsledek.

vysoké teploty můžeš stlačit dokoupením ventilátoru(ů). Pokud není osazený přední "tlačný (směr do skříně)," tak ten a potom jeden "pod střechu" s orientací "výfuk (ven ze skříně)"
Další krok je zregulování jejich otáček v závislosti na teplotě - nutno nastavit v BIOSu.

Cílem bude dostat co nejvíce horkého vzduchu z bedny za použití co nejnižších otáček systémových ventilátorů - tyto by ale měly suplovat nedostatečný výkon ventilátoru na grafice.