Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Teploty noveho notbooku

Zdravim pordil jsem novy notebook ale nelibi se mi teploty v zatezi ale ani v klidove fazi u her ho dokazu dohnat na 100 stupnu na cpu pri vyuziti 35% cpu po chvili se to ochladi vetrakem ale treaba jen na 85-90 stupnu pri zatezi cca 43-50%cpu notbook je stary jeden den je kupovany novy z alzy ...prikladam 2 screeny v zatezi po ochlazeni tech 100% a jedna se o DELL 3590 vybral jsem ho kvuli parametrum myslej jsem ze Dell bude mit kvalitni chlazeni ale asi ne v notbokach se tolik nevyznam zda se vam to hodne ty teploty u notboku? nebo je to dnes uz standart? co treba v lete az budou 40ky XD to vytece CPU i GPU na stul ...

Zdravim kapitane Jacku Harknesi jedna se DeLL 3590 verze i5 8gb ddr4 2666mhz a nvidie 1660 Ti ale uz koukam ze to bude asi celkovy problem teto rady...silnejsi konfigurace se stejnou gpu a cpu i7 maji 100 jako normalku v idlu 50 XD nedko na poradne dellu psal ze to vyresil prepastovanim a rozstrhnutim neceho co vypada jako textilie je to asi nejaky kus termo izolacniho vlakna prikladam odkaz ale prijde mi to dost ghetto a nechce se mi prepastovavat novej notbook ... a prijit tak tim o zaruku ...https://www.dell.com/community/Inspiron/Dell-G3-3590-overheating-Solved/td-p/7448177 (BTW cekal jsem od maxQ vlozku s vykonem konkordu XD s lidskyma teplotama 65-70 v zatezi k 80 stupnu :) )

máš NBD záruku? Tak bych se obrátil na Dell, ať to vyřeší. Přijede technik a počítač ti doma opraví.
Jinak je to teda hardcore, pokud tam mají nějaký izolant (nebo dokonce termoizolant). Bohužel Intely žerou a topí a ta 1660Ti tomu rozhodně nepřidává.

edit: koukal jsem, je tam H-CPU, takže ne 25W, ale 45W.

to nevypadá na ochrannou pásku, to vypadá, že je to nalepené na desce a procesoru (pasta je na straně chladiče.) Teď je otázka, jestli to je záměr, nebo to sestavoval nějaký ožrala. Tady je IMHO obojí možné - chyba montáže (ojedinělá/systematická?) NEBO záměr když zjistili, že osazené chlazení nezvládá dva přímotopy. Omezovat grafiku je problematické, protože ta se přehřeje a pak je šlus. U CPU lze spoléhat na to, že to zachrání teplotní řízení, které se umí přizpůsobovat situaci a výsledek bude přijatelný, CPU prostě pojede dál, jen bude pomalejší. Ta páska je totiž nalepená až moc pečlivě.... :-)

To, že je to ochranná páska, jsem usoudil z toho, že je to viditelně křivě nejen useknuté, ale i "namontované" (ač chápu, že své mohlo vykonat i teplo, které na ten flastr působilo). Když se podíváš na fotku, kde je sundaný komplet chladič, pak je tam jasně vidět, že vlevo je to posazené výše, než vpravo - nelícuje to s paticí pro RAM. :-)

když někdo nakupuje v alze, nečekám větší intelektuální výkon.
tento notebuk je všude propagován jako firemní, čili na 3d cad. (jen prodejci praček ho pokládají za herní)
teploty jsou v pořádku, mají tak být. ta grafika v tom prostě nejde uchladit, to je celé. není to stavěné na herní zátěž, to vidíš z té tloušťky.
jestli jsi chtěl, aby vydržel aspoň rok, měl sis koupit 17" tělo a samozřejmě něco s pořádným chlazením.
no a kdyby ses nejdřív zeptal normálních lidí, takovou "herní" blbost ti tu nedoporučí.

lepší kvalita a zpracování a možná delší záruka souhlas. proto si ho dell cení za ty prachy.

když jsem dal včera googlit tvůj typ "DELL 3590", všude na mě vypadla firemní řada vostro/latitude. ale už jsem si to nerozklik, teď koukám na úsporný procesor a jinou grafiku.

dnes v odkazu vidím "Dell G3 3590" - to bude tvoje správné "herní" dělo. jestli nemají tiskovou chybu, je to hodně tenké, kde zavazí i mechanický disk.
jak chceš v tomto relativně malém 15" krámu zkrotit chlazení? to je naprostá, ale naprostá šílenost.
jestli jezdíš kamiónem a máš dost místa, tento krám prodej a vem něco 17".

to by se tu mělo někde vytesat do záhlaví poradny:

takzvané "'herní" notebooky v 15" formátu jsou nesmysl, ať už si výrobce píše v reklamě co chce

.

je asi 29 variant v rade G3 3590 ... nemuzu za to ze neumis googlit

jsi tak neschopný, že nedokážeš ani opsat štítek z krámu před sebou, přitom jsi sám zjistil, že je pod jedním označením mnoho variant.
tak co tu blábolíš jestli já umím googlit?
od člověka, který žasne nad tím, že grafika v tenkém notebooku topí, je to přímo záchvat bystrozrakosti.

asi jsi nic nepochopil, tak ještě ještě jednou a pomalu:
prodej to, věnuj to charitě nebo to vyhoď. na hraní si pořiď poněkud větší model s lépe vyřešeným chlazením - ať už silnější konstrukci, nebo s větší plochou a účinnějším chlazením, proto 17" model.

myslim si ze retardi jako ty by nemeli mit pristup k PC jeste by se jejich stav mohl zhorsit tim ze se budou rozcilovat nad necim do ceho se sami zamotali a nebo za to muze spatne cteni, nepozornost nebo to ze jim sestricka prisla vymenit plinku ...HW byl popsan a oznaceni 3590 kvuli konstrukci bylo taky popsano :) takze to ze se neumis orientovat v prispevcich a googlit jak uz sem psal protoze tady mektas o nejakem HDD a o tom ze pc neni urcene na hry i kdyz sem psal ze ho mam hlavne na praci a prilezitostni hrani neni moje chyba ani neschopnost podle me ses jen retardovanej nerd co sedi u pc nekde v lecebne a flexis na kazdyho co sem neco postne XD uprime tvoje rady jsou zbytecnej spam tehle konverzace a myslim ze ani v jinych prispevcich o tvoje nesmylsnej felxing nikdo nestoji asi bys si mel dicky docist ten prispevek a ne zacit po pulce vety odpovidat pak je tvoje odpoved scestna stejne jako tva myslenka :) cekam od tebe zas nejakou trapno odpoved s tim ze tam budes dokola placat to stejny jen vymenis par urazek za novy takze at uz napises cokoliv tak reagovat uz nebudu je to ztrata casu asi jako vysvetlovat babisovcum ze je babis kreten takze peace a pozdravuj svoji mamku :*

No boha jeho, to je debata.
Ani jsem to nečetl celé do konce. Ale problém může být kdekoliv. Mohla prasknout heatpipe, uvolnit se chladič, vadné čidlo nebo ten program špatně měří. Věř tomu, že i tohle se stává.
Jestli nefouká z toho notesu horký vzduch, tak se zaměř na variantu 1 a 2. Jestli fouká studený, tak reklamuj, když je v záruce.

Jinak ještě tohle: "asi bys si mel dicky docist ten prispevek" medvěd dočíst a ty po sobě přečíst, než to odešleš ]:)

tak po rucnim zapnuti vetraku na 100 v zatezi samozrejme na ukor hlasitosti teploty padnou cca o 5-7 stupnu no jeste to zvazim zas na druhou stranu jak casto na nem budu hrat nevim na to mam desktop a pri praci se notas zas tak extreme neprehrejva... jako kdyz sem videl ty fotky toho chlazeni tak je jasny ze to nebude stihat kdyz je to jeden kus medi pro cpu i gpu podle me by bylo daleko lepsi kdyby na sobe nebyly zavisly vubec a zustaly oddeleny protoze takhle treba na plose kde se to gtx nevyuziva vubec ma zbytecne trevba 50 i vic stupnu zalezi na vytizeni ... jinak ridic kamionu nejsem ale uvaha se 17kou je na ho*nometare prekvapive trefna davam jen za pravu z duvodu velikosti 15ka mi prijde mala o proti monitoru doma jinak herni 15 jsou mozne i s dobrym chlazenim vem si nejaky alienware ty maj to chlazeni i zvuk apodobne poladeny uplne jinak taky to samozrejme kostuje a úresto ze jde o jednu firmu tak tohle moc nechapu no jiank soudi podle starsich alienwaru co jsem mel moznost osobne videt atd. ne podle aktualnich treba je to stejna hruza ja si myslim ze herni 15 nemusi bejt nesmyl a ani to nemusi bejt v zahlavi , zapati , tucne ani sikmo

zkusil jsem vestaveny od alienware a gpuz a cpuz teploty to ukazuje stejny ... jinak pri praci ma normalni teploty takze sem se rozhodl si ho ponechat to hrani je vazne velice prilezitostni ... jak sem psal na to mam naslapnuty desktop ... takze snad bude vse ok jinak vduch to fouka horky jak dabel XD a jeste primo do monitoru hned u vyvodu sasi je totiz plastovy rooh displeye nevim jaky dopad by to na monitor mohlo mit to uz ukaz jen cas ... na notas mam zaruku tak kdyztak pujde na reklamaci nebo na servis primo od dellu ...

Měl jsi se přeptat na zkušenosti, než jsi to koupil.

Pak bys zjistil, že uvěřitelný desktop na hry bys za ty prachy pořídil.
Takhle jsou to vyhozené prachy za notebook, který bude zřejmě většinu času mimořádně nepohodlně suplovat desktop, než se upeče.
Bohužel.