Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Proč nevidím PC v síti?

Na svém PC s Windows Vista Home Premium jsem si vytvořil účet "host", který má sloužit pro připojení ostatních PC pomocí místní LAN. Současně jsem vytvořil adresář FREE, který slouží pro sdílení dat mezi připojenými PC.
Problém je v tom, že můj počítač se sdíleným adresářem nevidím u vzdálenějších počítačů v "Okolní počítače - Celá síť". Když ovšem na vzdálenějším PC (notebooku) napíšu do příkazové řádky \\jmeno-PC, tak se normálně do adresáře FREE dostanu. Proč jej ale nevidím v "Okolní počítače - Celá síť"?

mohl jsi použít nějaké tunidlo, kde zůstalo zatržené "skrývat pc v síti"
nebo nemáš u všech pc vyplněnou stejnou workgroup.

jinak mám takový veselý dojem, že je dost jedno jaký účet si vytvoříš pro sdílený adresář ve zkriplené verzi windows home, protože ony neumí nastavovat přístupová práva k adresářům.