Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto Podezřele levná (hd) kamera

Nejedná se o full-hd kameru, jen 720p (?). Je nová, od Toshiby a je mi podezřelá nízkou cenou.

Je háček v opt. zoomu 3x? Nebo v něčem jiným?

http://www.pcfoto.cz/toshiba-camileo-pro-hd-d50343 . html
http://www.video.az4u.info/redakce/index.php?clane k =29480&slozka=3065&xsekce=3327&lanG=cs&xuser=
DetailPage.asp

Má smysl taková kamera pro amatéra? Řekněme na snímky typu "rodinná dovolená" nebo "ten capart nám roste"?

Pavel

/3roky starý dotaz, neaktuální zboží. zamykám/ MM_tank

Má smysl pro amatéra kompaktní foťák za 2000,- ?
Bude to natáčet, ale nečekej od toho nic extra. Na foťáku a kameře má v poslední době největší vliv na cenu použitá optika.

Nikde jsem se nedočetl, kolik minut se vejde na médium.
Nikde jsem se nedočetl informace o objektivu - minimalni ohniskova vzdalenost.
3x optický zoom je u videokamery dost málo a pokud začne na nějakých 38mm ekvivalentu, budeš muset jít hodně daleko, aby ses vlezl do záběru s tím, co chceš točit.

Já o kameře nepřemýšlel.
1. když fotíš, tak vyfotíš snímk a pak se můžeš koukat okolo. Když točíš, tak máš kameru pořád u oka a z okolí nic nemáš
2. stejně bych pak neměl čas se na to dívat a úpravy videa jsou mnohem časově náročnější než u fotek

tak první "vada" asi bude levný objektiv, což znamená velmi diskutabilní kvalitu záznamu. Pokud ovšem to chceš jen na "rodinné" záznamy a netrváš na extrémní kvalitě, pak by ti to mohlo i stačit.

Jako druhý problém bych viděl to, že v ceně není žádné záznamové médium (kamera sice má 128MB, ale to je špatný vtip). Za 16GB SDHC kartu si připočti cca 2000Kč, za 32GB Class6 pak i 8500Kč (class4, pokud bude stačit, stojí okolo 5000). Počítej s tím, že na 16GB médium zaznamenáš cca 400 minut HD (720p) záznamu (toto je odhad, přesnou hodnota asi bude záviset na nastavené úrovni komprese)

to je porovnatelná "hračka" ako kamerky,ktoré už dlhšiu dobu ponúka Mustek,EU3C v cenových reláciách okolo 5000,-,pre amatéra význam má,na to použitie,ktoré si písal plne vyhovuje,je to všeobecne povedané blbuvzdorne ovládatelné zariadenie pre bežného snmrtelníka bez vyšších nárokov,ktorému plne vyhovuje mať niečo čo sa ovláda systémom zapni a toč bez zbytočného pracného nastavovania a následného rozmýšlania čo s tým.Nízka cena je vykúpená nenáročným ovládaním,lacnou,ale dostačujúcou optikou,minimálnymi možnosťami manuálneho nastavovania parametrov,obmedzenými možnosťami výstupného materiálu a ďalšieho nárábania s ním,výhody:jednoduchá obsluha,nízka cena,lacné,obvykle dobre dostupné záznamové médiá