Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rýchlosť internetu

Dobrý deň.
Mám zaujímavý problém s pc a internetom.
Internet ide o polovicu pomalšie v mojej izbe ako v bratovej. Kábel má dĺžku asi 20m. Keď zoberiem bratov ntb ku mne do izby a odmeriam rýchlosť tak je taká istá ako u neho v izbe.Stiahol som si live cd ubuntu na vyskúšanie odmerať rýchlosť a čuduj sa svete bola rovnaká ako u brata ale ako sa vrátim do win 10 zase nameriam ani nie polovicu.
Kde môže byť problém?

všetko bolo v rovnakých časoch merané cez ooklu speedmeter cez tú som to meral aj v ubuntu
najprv som si myslel že mi niečo ruší koncovky lebo nie sú tienené ale to je už vylúčené zrada bude v systéme
ovládače sú aktuálne február tento rok

Spýtam sa: aktuálne po aktualizácii Win10? Lebo ak áno, tak si nájdi ORIGINÁL ovládače k sieťovej karte a nainštaluj ich. Ak si nemal zakázané aktualizácie ovládačov, pri aktualizácii Win ti M$ natlačil tie ich generické ovládače (a tie vo väčšine prípadov) nepracujú na 100% správne.

u brata ale ako sa vrátim do win 10 zase nameriam ani nie polovicu.

Protoze nemusi byt stejne nastavena, jestli dalsi SW, programy v pozadi, aktualizace vyuzivali sit pod Windows 10 jses nedival ?
Urcite existuji rozmnejsi a presnejsi UT jak nejaky "speedmeter" pres rozdilné internetové prohlizece jako ifperf3.

Teda s tebou je spolupráce. Vždycky to dá nějaký výsledek. Buď v nouzovém režimu běží dobře, pak je problém v jiném SW, nebo běží pomalu, pak je problém v systému. Připomíná mi to jednoho známého, který na otázku "jaké je počasí" odpovídá "žádné" :-)

Viď vyššie môj príspevok o 17:08

ovládače sú aktuálne február tento rok

Spýtam sa: aktuálne po aktualizácii Win10? Lebo ak áno, tak si nájdi ORIGINÁL ovládače k sieťovej karte a nainštaluj ich. Ak si nemal zakázané aktualizácie ovládačov, pri aktualizácii Win ti M$ natlačil tie ich generické ovládače (a tie vo väčšine prípadov) nepracujú na 100% správne.