Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Odpojování internetu po připojení měniče

Dobrý den. Mám měnič napětí (12V-230V, 300W, modifikovaná sinusoida), který je připojen na relé a pokaždé, když měnič zapnu, sepne relé, odpojí můj notebook od sítě a připojí ho na měnič a když ho vypnu, připojí notebook zpátky na síť. Když je měnič zaplý a notebook na něj připojený, někdy mi vypadává internet, asi tak každých 20 sekund dvousekundový výpadek. Internet mám k notebooku připojený ethernetovým kabelem. Někdy mi internet funguje klidně hodinu v kuse bez výpadků, někdy tak vypadává. Podle mě je to tím, že používám měnič s modif. sonusovkou, ale nejsem si jistý. Je to kvůli měniči, nebo bude problém někde jinde?

Pomôže ti ak si budeme myslieť čo by to mohlo spôsobovať, alebo by si dal radšej prednosť meraniu, ktoré by mal robiť človek znalý problematiky, napríklad v servise kde na to majú príslušné vybavenie.

No, ono z těch měničů proudí velké přehršle harmonik, čerti vědí, kam to všude lozí a co to natropí s WiFi a konkrétně i s AP. Například mám zdroj k venkovní kameře, když je zapnutý, nejde mi WiFi tiskárna, vše ostatní běží. Tak když tisknu, vytáhnu zdroj kamery ze zdi. :-D

Zmena, prerušenie 50Hz frekvencie sínusoidy napájania aj pri vyhladenom DC alebo s pripojeným náhradným zdrojom (veľkej baterky), rozhodí pracovný, frekvenčný takt HW, pričom sa odpojí v noťasi wifi modul. To nie je ako keby si odpojil noťas od AC zdroja pripojenej nabíjačky zo siete 230V/50Hz a plynulo, automaticky, príslušným riadiacim obvodom, prešiel na baterku (záložný zdroj).