Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem kompatibilita grafické karty

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat jak poznám, jestli je grafická karta kompatibilní s PC sestavou ? Chápu například motherboard a procesor, to je podle podpory chipsetu, patice atd.. Ale u té grafické karty to nějak nechápu, vím, že musí být výkonný zdroj(nejlépe více W než karta potřebuje). Jak teda poznám, jestli je kompatibilní s procesorem, motherboard a půjde vůbec do motherboard zapojit, má nějaký vliv ještě na jiné komponenty ?
Například když mám sestavu:
CPU: AMD Ryzen 5 1600
současná GPU: ASUS GeForce GTX 1060 DUAL-GTX1060-O6G, 6GB GDDR5
motherboard: ASUS ROG STRIX B350-F GAMING/MINING - AMD B350
současný zdroj: Corsair RMx Series RM550x 550W
RAM: HyperX Fury Black 16GB (2x8GB) DDR4 2400
a chci upgrade na GPU: MSI GeForce RTX 2070 SUPER VENTUS OC, 8GB GDDR6, takže chápu, že potřebuji lepší zdroj, například: Corsair RMx Series RM850x (v.2018) - 850W(Jak to funguje s těmi napájecími konektory ? GPU potřebuje napájecí konektory: 1x 6+8pin PCIe a zdroj má: PCI-Express 6+2pin (6x) , půjde tedy zapojit do zdroje ?.
Co ještě dalšího bych musel upgradovat, aby PC sestava běžela bez problémů a něco nebrzdilo něco ?
Budu strašně vděčný, když mi to někdo v klidu vysvětlí. Chápu, že je to pro někoho jasné a mávne si nad tím rukou, ale rád bych to, prosím, pochopil.
Děkuji za pochopení.
Změna kategorie, původně: PC sestavy (karel)

Současné základní desky mají slot PCIe a tedy jsou kompatibilní se všemi grafickými kartami. Jak ti píše Wikan důležitější je zdroj, aby tvou GK "utáhl". Taky si myslím, že na tebou vybranou GK máš slabý procesor. Samozřejmě, že to bude fungovat, jen ho nebude schopný plně "nakrmit". Ale nic strašného. A výběr verze Ventus není ideální. od MSI bych vzal radši GamingX, což je podstatně lepší chlazení, hlavně tišší.

Pokud je to PCIe 16x konektor, coz je vsechno v beznem skladanem PC, tak je tam kompatibilita. Problem muze byt u znackovych PC typu HP, Acer, ktere mohou mit grafiky omezene BIOSem a s tim ti nikdo nepomuze bez znalosti konkretniho PC.
Co se tyka napajecich konektoru pro zdroj, tak jestli se nemylim, tak tvuj zdroj ma 2 kabely 6+2pin, takze tim grafika pripojit pujde. Kdyby nahodou tam kabel chybel nebo nebyly spravne piny, tak se to da vyresit zakoupenim redukce.
Jedinej problem u tebe, jestli ti RM550x utahne tu grafiku RTX 2070 Super, je to totiz presne na hrane. Asi bych se trochu obaval, ze to neda nebo ze tim zdroj budes pretezovat a casem na to zkape. Osobne bych asi koupil jen grafiku a zkusil to i na tom soucasnem zdroji a casem si naplanoval finance na zakoupeni stejne kvalitniho alespon 650W zdroje, ovsem neradim ti to, jen rikam, jak bych to udelal ja. Urcite zakoupit rovnou i novy vykonejsi zdroj zaroven s grafikou je lepsi moznost.

Ja se divam na herni testy te grafiky a kolik žere sestava. Zpravidla testuji na necem vykonnem co zere vic než bezny cpu.
Tady je test 2070 super
Zaokrouhleno nahoru z obou testu sestava mela prikon 400w zdroj dodaval zhruba 350. Na stitku mas 550 pokud chapu = je tam tezerva, je to v poradku.
Pro jistotu se můžeš podivat na max vykon na 12 vetvi zdroje.

Neda se pouzit na velmi stare zdroje! Cca 10let a vic. Pak se musi sledovat i rozpis pameti a proudů.