Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ako sa dostať do biosu?

Zdravím,

Nedávno som kúpil monitor alienware aw3418dw s ktorím som mal nedávno problémy s používaním google chromu korí sa chvalabohu vyriešil. Ale ešte by som potreboval poradiť s jednou vecou a tou je ako sa dostať v prípade potreby do biosu, lebo ked spustím pc, tak nenabehne žiadna ponuka stlačania tlačidla del ako som to mal na starom monitore. Chvílu je iba čierna obrazovka a zobrazí sa mi iba okno s prihlásenim. KEd som skúšal po celý čas spúšťania stláčať del, tak sa mi nespustil ani bios a nenabehlo ani okno s prihlásením.

Vedel by mi niekto poradiť?

Windows 10 s UEFI na značkových počítačích nepočítají s tím, že bys lozil do BIOSu.

Možnosti jsou 2:

1. funkční Windows: při vypínání přes klasické Start menu drž při klikání na "vypnout" stlačený Shift na klávesnici. Pak dostaneš možnost vlézt při dalším restartu do biosu.
2. nefunkční Windows: v takovém případě stačí počítač násilně 2x vypnout při pokusu o zavedení OS (v okamžiku, kdy se začne točit kolečko z kuliček v bootsplash). Dojde k natažení "opraváře" Windows, který umožní opět vlézt do BIOSu. Toto nedoporučuju dělat v případě, že Windows fungují.

to už neni treba, už sa mi podarilo dostať do biosu aj bez toho.Jedina vec ktoru musím doladiť je tá, aby ked bude pripojeny aj HDMI - telka aj displayport - monitor aby sa medzi sebou nebili a aby sa mi nestavalo že po reštarte mi začne ako prvý načítavať HDMI a až nakoniec displayport