Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknutoVyřešeno Ideální velikost Clusteru u NTFS - TESTY

Zdravím,
rád bych tu založil, co tu ještě není. Vždy, když se řeší tato záležitost, tak každý uvádí takové obecně známé věci, jak se rozhodnout.

Zajímaly by mě ale spíš opravdové testy, jaký to má vliv.

Např toto (je to sice v návaznisti na provoz serveru, ale myslím, že zajímavé):

http://posn.uvn.cz/index.php/Vyhodnocen%C3%AD_exper iment%C5%AF_v_s%C3%ADti_POSN_za_rok_2007
[Alokace_prenos.jpg]

Zajímalo by mě hlavně, jakou velikost alokační jednotky zvolit u systémového disku s Windows XP, aby jel co nejrychleji.

Čím menší cluster, tím víc hlavičky lítají po disku a tím je disk hlučnější.
Přístupová doba k takovému souboru, který je rozkouskován(fragmentován) po malých částech na disku je rozhodně vyšší.Menší cluster = nutnost častější defragmentace disku.
Na starší disky dávat větší velikosti clusteru, na nové výkonnější klidně malé.Pokud na disku s malými clustery odejde cache, cvaká(vrčí)jako svimě :D

Keby "odesla cache" tak nic cvakat nebude a disk mozes vyhodit. Cache ale nema ziaden dovod niekam odchadzat a ani nikam neodchadza.

Ked uz resuscitujes 5rokov stary dotaz, tak treba aj napisat ze u SSD uz to co pises neplati. Tam je idealne mat to stejne jak blok flash, a aj zarovnane.