Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem spuštění daemona po startu debian

Ahoj nainstaloval jsem si trinitycore na debian 10 a chci se zeptat spoustim ho dvěma přikazy authserver a worldserver ale musím je mít otevřené v putty oknech aby mi server fungoval a když ty okna zavřu tak se server vypne nemáte někdo nějaký nápad jak to dát třeba do spuštění a nebo aspoň abych neměl otevřená ty putty relace ,?

Pokud to nema vlastniho daemona, tak si napsat skript ke spusteni (budiz spousteciskript.sh), a ten spoustet treba zapsanim do /etc/rc.local jako screen -dmS nazev-jaky-chtete /spousteciskript.sh, tim se spusti pri bootu

(jsem v linuxu celkem lama, ale tohle funguje tak nejak univerzalne. Znalejsi me za tohle ukamenuji... :-) )

To je, v podstate nastupni varianta SysVinit da-li se to politicko korektni napsat takle, systemctl pouzivam bezne pri nastaveni sluzeb (v podstate funguje i bez potreby upresneni nejaka_sluzba.service jelikoz pri pouziti systemctl v zaklade vi, ze mas v umyslu pracovat se službou), naposled pri instalaci a konfiguraci PlexMediaServer.
(ono .. systemd se stal v podstate vychozim iniciacnim systemem po vetsinu linux distribuci)

Systemd má mnoho slabin

O jaké slabiny presne jde, vememe-li v potaz ze jde o domaciho usera ?
Myslis jakozto nedostatku, nebo bezpecnosti, omezeni ?