Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Windows 10 Home (1803) - kdy skončí podpora?

Zdravím,

nevíte prosím někdo, kdy skončí podpora Windows 10 Home, verze 1803?

Aktualizace mám blokovány programem, protože ta následující po 1803 mi totálně zlikvidovala funkce touchpadu a stihl jsem se ještě vrátit zpět k 1803.

Od určité doby se ve Windows Update ukazuje tato hláška:

[Windows-Update.jpg]

Ale je tam už 3/4 roku, tak by mě zajímalo, kdy a jestli vůbec Microsoft splní hrozbu a podporu ukončí bez možnosti dalších aktualizací a nebo to tam bude viset napořád?

Děkuji za odpověď, pokud to někdo víte. :-)

Pak bych ale stejně musel Update zakázat, protože by tam jinak hodili časem zase ten špatnej s novou aktualizací, ne?

Navíc ani nevím, kde bych tu starou verzi ovladače vzal ani jestli by vůbec fungoval, protože to nemusí být ovladačem ale třeba něčím jiným, co Microsoft tou aktualizací rozdrbal. ;-)

No jo, ale nemáš ten samý notebook, co já. Ony ty problémy se neobjevují na všech modelech všech značek (a možná ani nepoužíváš všechny funkce touchpadu, jako třeba uzamknutí přetažení atd).

Může to být něčím jiným, ale jediné, co se v té době stalo, byla velká aktualizace Windows (trvala snad pár hodin), takže předpokládám, že to udělala ona.

Nicméně nemám možnost to jakkoliv zkoušet, protože bych se pak už nemohl vrátit k té předchozí, ještě funkční verzi. ;-)

https://lnk.sk/nNSY

ISO W10 1803_64 bit. CZ. Máš na to 24 hodín.

Môžeš skúsiť systém prešrotovať z ISO v gr.prostredí Windows, klik na Setup.exe, ponechať osobné nastavenia a SW.

-----------------------------
W10_1803 ešte má podporu, sú na ňu záplaty.

Sprav si najprv Image, bitovú zálohu súčastného stavu systémových oddielov napríkad týmito xindlami:

EaseUS Backup Todo,

Macrium Reflect7, Disk Imaging and Backup - ReflectBin.exe

Potom experimentuj.

Skus od Iobit, DriverBooster. Len si schrasti na nete funkčný key, aby si mal PRO verziu. Podľa mňa ti DriverBooster nájde funkčný ovládač pre Touchpad. Má slušnú databázu ovladačov zašitú po serveroch celej zemeguli. Dokáže nájsť aj nemožné veci. Len bacha na darčeky a bloatware z dielne Iobit, vynechaj ich.

Práve tu robíš chybu, nazáplatuješ.

Existuje SW od MS: wushowhide.diagcab
https://support.microsoft.com/en-us/help/3183922/how-to-temporarily-prevent-a-windows-update-from-reinstalling-in-windo

Link: http://download.microsoft.com/download/f/2/2/f22d5fdb-59cd-4275-8c95-1be17bf70b21/wushowhide.diagcab

Najprv dáš vyhľadať veškeré dospupné záplaty, potom klikneš na Hiden, objaví sa zoznam záplat, zafajkneš tie, ktoré odmietaš (1903/1909).

Spustíš WU vo W10, systém stiahne a nainštaluje záplaty okrem tých, ktoré si v wushowhide.diagcab, zámerne vynechal.

Teda sa ti doinštalujú nové obladače pre 1803 s novými záplatami.

Ešte je na trhu: WuMgr_v1.1b.zip

http://m.majorgeeks.com/files/details/wumgr.html

Musíš WuMgr_v1.1b.zip nastaviť, aby najprv vyhľadal veškeré záplaty, manuálne zaklikneš iba tie, ktoré potrebuješ a spustíš ich inštaláciu.

Já to řešil hned, jak se problém objevil. Ovladač jsem chtěl aktualizovat, ale Windows hlásil, že je nejnovější (asi ho tam nainstaloval už při té aktualizaci, která to rozdrbala).

Napsal jsem tedy na podporu Microsoftu, ale tam mě odkázali na výrobce notebooku, abych si nainstaloval ovladač od nich, pokud mi ten stávající nevyhovuje. Na stránkách Dellu ale žádný nebyl, takže jsem napsal na podporu Dellu, jestli nemají ovladač, ale odpověděli, že tenhle notebook má tzv "Precission touchpad" a že pro něj si Microsoft dělá ovladače sám, tudíž ho nemají ani mít nebudou.

Tak co jsem měl dělat? Na vrácení se k předchozí verzi Windows bylo jen pár dní, tak jsem toho využil a Update následně zakázal. Nemohl jsem riskovat, že to neopraví a už se nebudu moci k této verzi W10 s funkčním touchpadem/ovladačem vrátit (ona to ta aktualizace překope tak, že ani obnova do továrního nastavení pak už nepomůže), protože touchpad se všemi funkcemi potřebuji k práci.

jestli ten tvůj krám neobsahuje ssd disk, tak to vem jako příležitost pro upgrade.
na ssd můžeš naklonovat starý systém a ten nechat updatovat nějakou současnou verzí. dlouho si tu nikdo nestěžoval na chyby, tak poslední bude loňská 1909.
nebo pokud nemíváš problém s instací ovladačů a aplikací, rovnou systém 1909 načisto z instalační flashky.

když to nebude ono, můžeš se vrátit ke starému disku, dokud nenajdeš vysněný ovladač touchpadu.

(přemístil jsem komentář, ať se nudovi nemontuju do vlákna)