Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nenaběhne win 10, nejde ani opravit

Dobrý den. To jsem si takhle včera večer normálně přes start menu vypnul počítač. Dnes ráno ho chci zapnout a? Vyskoci logo windows, probíhá příprava automatické opravy, diagnostika počítače a váš počítač se nepovedlo opravit. Zkusil jsem odpojit z elektriky a počkat, nic. Oprava z instalační flesky, nic. Záloha nic. Tak tedy jsem z druhého disku nabootoval win 7 který funguje + podíval se na cristal disk info, tam se disk s win 10 zda v pořádku (SSD WD green 480GB). Tím jsem asi vyloučil hw závadu?? Takže poslední co mě napadá je možnost "odstranit aktualizace", nemyslím však že to pomůže...Poslední instalována věc je trackmania nations forever ze steamu, ta by ty problémy neměla způsobovat...Jaká je tady jiná cesta než zálohovat soubory na disk s w7, zformátovat a čistá instalace? Děkuji za rady.
Sestava: i5 2400, gtx 1060 3GB, 16GB RAM DDR3, Fujitsu D3061 B1, Zalman MegaMax 600W, SSD WD green 480GB s Win 10, nějaké Toshiba HDD s Win7

W10 sa dá "prešrotovať" recipročnou verziou a edíciou z ISO z bútovacej flešky s ponechaním nastavení a SW čím sa opravia poškodené dáta, Registre, knihovne.

Lenže ti nerozumiem čo zamýšľaš v texte dopytu s tou sedmou?

ta instalačka ti vůbec nenachází windows. potřebuješ něčím ověřit, kde máš bootloader pro win10, jestli na disku se systémem, nebo na jiném z více disků, jestli jsi tam měl dual-boot.
taky avast měl dobrý zvyk popravovat instalaci win10 právě přehnanou ochranou bootloaderu.

nezávislý systém nastartovaný z usb/dvd je vhodný na kontrolu škod. použij to, co umíš.
jestli čistá instalace, záleží na tobě, často to bývá nejrychlejší.