Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno BIOS update

Dobrý den,
jak se může stát, že se pokazí aktualizace BIOSU ? Hodně lidí říká, že se z hardwaru po neúspěšné aktualizaci může stát jen smetí. Stává se to často ? :D
Děkuji za odpovědi.

jak se může stát, že se pokazí aktualizace BIOSU ?

Jakkoliv.
Když něco takového děláš přes OS, flash může narušit nějaký antivirus, může dojít k problému s urcitym fSW, problém s USB portem ktery muze OS nejak ovlivnit etc proto se doporučuje a je vhodnější použít aktualizaci přímo přes BIOS.

Ale i zde hrozí že použiješ nějakou nekvalitní flešku, nebo určitý ROM může být (souborove) poškozen a tak se Flash nedokončil, ale i ty méně pravděpodobné jako třeba výpadek proudu.

Hodně lidí říká, že se z hardwaru po neúspěšné aktualizaci může stát jen smetí.

Da se to pre-flashovat, v servise na to maji potrebné nastroje jako IC klipsa (programovaci modul) pro flash EEPROM, nebo primo na zakladni desce.
Nekteré desky disponuji tzv Dual-BIOS, kde se v pripade spatného Flash je mozné prehrat BISO zpet ze zalohy.

Jestli pouzijes normalni Flasku, USB 2.0 a Update provedes pres BIOS, k problému by dojit nemelo, ale risk 0 neexistuje.
(ilustracni obrazek pro SOP8)

[90142-sop8-png]