Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pomoc pri vybere routra

Zdravím potreboval by som poradiť s kúpou routeru. Hrám online hry cez PS4/PC obe zariadenia mám napojené cez LAN kábel a tak isto využívam Wifi a mám tam bežne napojené aj 7 zariadenia. Potrebujem router, ktorý by dokázal všetko utiahnuť, pretože so starým lacným routerom mi občas úplne vypadne internet a znovu naskočí po pár sekundách. Potrebujem niečo čo bude stabilné a mať kvalitné pokrytie a rýchlosti.
Ktorý router z týchto 2 by ste mi odporúčali alebo mi pošlite nejaký svoj tip.
Ďakujem
https://www.alza.sk/tp-link-archer-c6-d5484619.htm alebo https://www.gigastore.sk/s-wi-fi-24-ghz/asus-rt-ac58u-v2-router-gigabit-dualband-wireless-ac1300-4x-gigabit-rj45-1x-usb2.0/

Změna předmětu, původně: Pomoc pri vyere routra (host)

S Archerem C6 mám velmi dobré zkušenosti (sám jej vlastním, nechtělo se mi moc utrácet za gigový router, volba padla na tenhle). Už jsem ho i natlačil několika svým userům a pohoda. Budou ti tu vychvalovat Mikrotik, osobní zkušenosti nemám, ale pánům síťařům (Tačovi, Flegovi, etc.) můžeš věřit :-)...

ono je to tak: mikrotik dělá ROUTERY. Tedy zařízení, která jsou určena pro routování a wifi. Mikrotik neumí udělat ze sebe NAS, nemá černokněžníka (no... má quicksetup, který osobně nemám rád) a hlavně nemá barevné a blikající webové prostředí. Na druhou stranu není problém u Mikrotiku mít nepřerušený provoz několik let - bez výpadků, restartů, záseků. Další věc je podpora: vydávají opravy a vylepšení systému na měsíční bázi, takže jakékoli chyby/díry, které jsou nalezeny, jsou velmi rychle zalátány. Další věc je, že pro to, aby člověk Mikrotik plně využil (myšleno nad rámec vulgárního domácího routeru s jednou wifi sítí), potřebuje znát alespoň základy síťování a umět používat mikrotikáckou wiki. Pak se ale z Mikrotiku stane "profi" bestie, se kterou jde realizovat prakticky cokoli. Limity a hranice prakticky neexistují.

Asi tak...mam pripravene surove este nezostrihane video o ladeni spoja na MT, kde som z povodnych kolisavych 20-30Mb/s presiel na stabilnych 120Mb/s a to prave vdaka moznostiam MT. Na inych beznych znackach by sa mi to takomto experimentovani mohlo len zdat.
MT je uzasny vsade tam, kde treba riesit problemy. Ak potrebujem wifi do obyvacky, aby mi dociahla na gauc a nevadi mi obcasene zamrznutie mozem si kupit cokolvek.

osobně si taky mnohem radši klikám v těch domácích hračkám a o mikrotiku se zmiňuju jen před masochisty.
když říká, že má pověšených až 7 wifikrámů - není to ještě moc, ale už na rozhraní, kdy si člověk či brtník dá quick setup a nakliká to taky.
jenže při tolika pacientech určitě zatouží něco řídit / omezovat / nastavovat, a už začíná porod.