Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém s ovladačem zvuku - Windows 10

Zdravím vespolek,

mám zde problém s ovladačem zvukové karty ve win 10, notebook Lenovo B5400.
Ve správci zařízení systém hlásí že má nejnovější ovadač, když jej odinstaluji a nainstaluji od výrobce tak to nepomůže, windows si opět nainstaluje svůj nefunkční ovladač. Když dám natvrdo ovladač výrobce pomocí INF souboru tak se to tváří že jej to instaluje, ale pak zahlásí že je poškozen, nebo nekompatibilní se systémem. Zkoušel jsem i jiné ovladače, průvodce windows pro opravu chyb, ruční aktualizace, přeinstalace ovladače, instalace z disku pomocí inf, nic nepomohlo. Když do notebooku dám jiný disk s windows 7 tak zvukovka normálně funguje. Napadá mě jestli se to nebije třeba s jiným ovladačem?

Předem děkuji za vaše rady a přeji hezký den :)

Nastává událost Kernel-PNP, ID 411

Device PCI\VEN_8086&DEV_8C20&SUBSYS_502417AA&REV_04\3&11583659&0&D8 had a problem starting.

Driver Name: hdaudbus.inf
Class Guid: {4d36e97d-e325-11ce-bfc1-08002be10318}
Service: HDAudBus
Lower Filters:
Upper Filters:
Problem: 0x27
Problem Status: 0xC000012F

Sa stáva, niekedy stačí vrátiť sa k staršiemu ovladaču zvukovej karty, ktorý pod nejakou edíciou W10 fungoval.

Občas sa zadarí manuálne napasovať (natvrdo okopčiť) z info zložiek ovladače pre zvuk do systému. K takémuto šachovaniu je nutné mať Dualboot, W7 + W10 a TotalCommander, prípadne Dualboot staršiu verziu W10 v ktorej ešte fachčila zvukovka. Len to je robota na "hovado" dobrá verifikovať súbory prípadne Registre.

Mne sa z lenivosti či pohodlia docela darí použiť od Iobit, DriverBooster v PRO verzii. (Key si schrasti na nete). Niekedy aj motyka vystrelí, iobiťáci majú po serveroch slušnú databázu všakovatých ovladačov, ani sami netušia. Uvidíš, čo DriverBooster vyštrachá v jeho ponuke pred samotnou, manuálne zvolenou inštaláciou.

ovladače pro chipset i pro zvukovku pod win10 to nabízí.
něco se naznačuje tady:

Zadaný soubor bitové kopie nebyl ve správném formátu, zdá se, že nemá počáteční MZ.

oba balíky ovladačů se skutečně stáhnou jako *.zip archív.
lidi si nechávají tupé výchozí nastavení bez zobrazené přípony. windows to dorazí ikonou archívu, co vypadá skoro stejně jako ikona složky. tentopočítač archív nativně prochází, uživatel si toho kolikrát ani nevšimne, jen ta instalace občas selže.

A nejsi spíš domácí samoadmin ty? :-)
Dal jsi odkaz na j6ie03ww.zip s tím, že by tam měla být podpora pro VEN_8086&DEV_8C20
Jenže inf pro VEN_8086&DEV_8C20 tam myslím není, protože ten bývá v LxPtHAud.inf a ten tam není.
Proč řešíš "ovladače" pro chipset, když to nejsou obvykle ve skutečnosti ovladače, ale inf soubory, které mají za úkol pouze správně pojmenovat * ovladač ve správci zařízení, to je pro tebe tak důležité? :-D Pro mě teda ne (já řeším pouze skutečné ovladače a ovladače, které něco řeší) a navíc to vůbec nevyřeší tazatelův problém :-D

* ve smyslu konkrétního názvu, ne nějakého obecného, to je případ i LxPtHAud.inf pro VEN_8086&DEV_8C20, místo např. "High Definition Audio Controller" tam bude "LynxPoint HD Audio Controller - 8C20"

s nějakou podporou se dá počítat od samotných windows. pod windows10 je to o dost lepší, než v minulosti.
přesto jestli jsi něco v minulosti instaloval, tak víš, že co tu píšeš není vždy pravda.
protože ses v tom případě musel setkat s případem, že bez podpory chipsetu se instalace nějaké periferie nedokončí korektně.
anebo se zařízení objeví ve správci zařízení, ale nejde ovládat nastavení.
kdyby byl chipset driver ("inf update") jen pouhým pojmenováním zařízení jak tvrdíš, toto by nikdy nemohlo nastat.
a to vynechávám případy pro windows zcela neznámých průmyslových pc karet, kde bys s tímto přístupem rychle skončil.

pro ty, co v nezkrotné pýše a ješitné nadřazenosti stále odmítají chipset driver, malá analogie - vím že kulhají, ale snad ne tolik:
jmenné webové adresy používají lidí kvůli jejich srozumitelnému názvu, přitom by jim mohly stačit odkazy v ip adresách.
proto dává smysl pojmenovat si do té doby neznámé zařízení, místo originálních vendor&device, anebo výpisu anonymních "pci communication device".

Zdravím, ani s tímto ovladačem to nefunguje. Nutno podotknout že ta zvukovka fungovala ve win 10 až najednou 4.5. Přestala fungovat. Zip soubor jsem normálně rozbalil a instaloval přes setup.exe. Dále jsem zkoušel instalovat Inf. Soubory obsažené v archivu. Ani jedna věc nepomohla.