Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nefungujici klavesnice notebooku

Zdravim,mam starsi notas lenovo z575 a z niceho nic mi pri praci ve vindows prestala fungovat klavesnice.Nejde ve windows a ani v jinem OS(linux).Zkusil jsem format disku,preinstal windows,upgrade windows a nepomohla ani vymena klavesnice za novy kus.Pritom s klavesnici nic neni,protoze mi dovoli se dostat do bios ve kterem mohu i se vsemi klavesy pracovat.Ale ve chvili kdy ukoncim bios tak klavesnice prestava fungovat(v biosu zadne vypnuti klavesnice atp nemam) nenapada prosim nekoho cim byto mohlo byt?dikec

Takže USB ti funguje. Interní klávesnice bývají obvykle na USB portu, takže tady asi problém nebude. Pokud jsi celou klávesku měnil, obávám se, že bude opravdu chyba na mainboardu (nějaký prasklý spoj). Celkem je s podivem, že ti to jede na nejnižší úrovni (BIOS) a při instalaci OS. Nedokážu v tomto případě poradit.

Ano presne tak.Prvni vec co me napadla byla ze odesla klavesnice tak jsem objednal novou.
Nekdo tu psal ze klavesnice jde pres usb?je mozne ze byto mohlo byt neco s timto?ale vsechny usb porty mi funguji a spravce zarizeni nehlasi chybu.Vcera mi pri nacitani windows nabehla tabulka jestli spustit normalnim zousobem nebo pres neejaky ten scan.I zde vcera fungovala a mohl jsem prepinaat sipkama a potvrdit a tim opet skoncila.Ale vim urcite ze mi asi tyden,dva zpet uz ani zde nefungovala.Ted uz i nez nad vadnou deskou premyslim zeto musi nejak asi zasekavat bios ale zadnou volbu na klavesnici tam nemam.Neexistuje neejaky program na diagnostiku?

a nepomohla ani vymena klavesnice za novy kus.

Takže jsi koupil novou klávesnici a ta také nefunguje, a jseš si jistý že je správně zapojená, zasunutá a zamklá na zakladni desce tvého NTB, je tak ?

Ten model neznám, ale nama nějaký "ZAMEK" k uzamčení klaves ?

Zkus jen obnovit BIOS. (tovární nastavení BIOSu / reset), nebo jeho aktualizaci přes adekvátní .bin / ROM.

ano klavesnice je zapojena spravne.
Zkusil jsem tovarni nastaveni bios. Pote opet nabidka spustit normalne windows a ten scan o opravu spusteni.Zde jsem dal opravu a po jejim dokonceni uz klavesnice nereaguje.
Je normalni ze kdyz das default biosu tak ti nenabehne sytem?me to vyhodilo tuto chybu
PXE-E01:PCI Vendor and devices ID do not match
V biosu mam pouze nastaveni SATA Controller working mode(AHCI-COMPATIBLE) musim dat AHCI a Graphic Devices(DYNAMIC-UMA only) a zde musim dat uma jinak nerozbehnu.
Zkousel jsem mimo jine i preinstal biosu ale nenasel jsem jiny nez jediny ovladac od vyrobce

Klavesnice nejde:-) to bych nepsal ty hovinka okolo.A ja to takto nespoustim,napsal jsem to v tom smyslu co mi to vyhodilo po default biosu.Aj ten zbytek v tom biosu.Sice nevim presne coto znamena,ale vim co nastavit abych to jelo. A napsal jsem to uz asi z nejakeho zoufalstvi jako veskere moznosti nastaveni ktere tam jsou,resp.zadny lock klavesnice.
Uprimne si myslim ze ani spravne povolany clovek by to nerozchodil.Svedl byto na neco co by uznal jako mozne a beze smyslu opravy.Seru uz nato to nema cenu:)

člověče, teď si čtu parametry toho krámu, nemusí to být přesný model ale zhruba jo:
https://www.mall.cz/notebooky-herni/lenovo-ideapad-z575-59326327

ten shit ani nemá cenu, co jsi tím řešením zatím ztratil. podle chování přitom může jít třeba o závadu základní desky (nekvalitní pájení procesoru nebo chipsetu v bga pouzdru).
výměna desky je vzhledem k záporné morální hodnotě toho krámu nesmyslný výdaj.

pořídil bych místo toho repasovaný notebuk a na tento s chutí zapomněl.

ten krám má poslední ovladače pro w8.1 (budiž, na tom w10 pojedou), ale: cpu a4, malá ram, pomalý disk, jen usb2 -to je neštěstí.

Brtníku, můžeš dát prosím odkaz na nějaký notebook, který považuješ za kvalitní stroj? Jen tak pro orientaci. Protože zatím všechno, co jsem považoval za přijatelné, ty považuješ za shit a tvá vysoká odbornost je z odpovědí nesporná, tudíž bych to bral jako takové základní vodítko, kterým se při výběru řídit. :-) Díky.

Edit: Co třeba tyhle, ty už ujdou, ne?

https://notebooky.heureka.cz/lenovo-ideapad-l340-81ll00fyck/

https://www.mall.cz/notebooky/dell-inspiron-15-3000-n-3593-n2-513k