Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výběr ntb pro nenáročnou studentku

Chtěl bych pomoci při výběru notebooku pro studentku, která nepoužívá náročné aplikaci. Využití pro kancelářské programy, surfování na webu.
Vůbec bych se nebránil ani notebooku s dotykovou obrazovkou a možností 360° otočení, aby se dal používat jako tablet.
Doteď používala tablet a s ním byla spokojena, tak mi to přijde jako zajimavá varianta.
Rozpočet je do 13 000 Kč.
Díky za rady, LukasB

Vůbec bych se nebránil ani notebooku s dotykovou obrazovkou a možností 360° otočení

Zkus se podívat na : Lenovo IdeaPad : https://www.alza.cz/lenovo-ideapad-c340-14?dq=5638008

Docela často používám Microsoft Surface, Microsoft Surface Go 2 64GB + 4Gb s CPU Intel Pentium Gold 4425Y Amber Lake (USB-C etc) jsem našel za 13 490 Kč (bez problému a docela svižně zvladne Office, VisualStudio etc) , i když předešlé modely, nebo zde výrobky MS nejsou populární, osobně jsem spokojen ale přiznávám že tablety s Win nejsou pokaždého.
Můžeš používat a přepínat mezi 2 mody "dotykový / tablet" a "desktop".

PS: Nejlepší by bylo, kdyby jsi mohl zajít do nějakého obchodu a podívat se na vlastní oči a osahat, ono ta uvedená váha určitého notebooku se může zdát jinak na papíře a jinak v realite, nekteré jsou špatně vyvážené a nejsou moc pohodlné, v tomto případě když používám Surface, ten ma dobře provedenou tu zadní nastavitelnou nohu kde se sním dobře pracuje i na klíně. V případě Surface, bych se vyhl všemu co má jen 2Gb a CPU typu Intel ATOM to je tak s odřenýma ošima tak na běh OS nic vic.