Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ulohy programovani

Ahoj,

mel bych otazku tykajici se uceni se programovat - rekneme webove technologie, tj HTML, CSS, Js apod. Na internetu existuje mnoho kurzu, napr Lynda.com, to je fajn. Ale je to jen teorie a malo prakticke casti jako ulohy. Nedari se mi najit neco vhodneho.

Mohl by mi nekdo poradit neco s cim ma dobrou zkusenost nebo smer kterym se ubrat?

Diky

Stahni si staticky CMS Pelican (neni moc velky, neni moc slozity, da se v nem psat blog, tak tam denne pis, cos delal, cos jedl a co ses naucil, at mas nejaky (jakykoliv) obsah)
https://docs.getpelican.com/en/stable/index.html

Generuje staticke HTML stranky, takze vysledek je jednoduchy a kdyz ho nebudes chtit vystavovat na siti (nabo nebudes mit kde), tak ti to spokojene pojede i z lokalniho pocitace.

Vysledek je "pouzitelny", to zase jo, ale urcite neni "nejlepsejsi" - tak se podivej, co by se ti libilo jinak a vylepsi ho - je to jednoduche, upravis tuhle kousek CSS, predefinujes barvu, napachas tam kulaty vobdelniky, do toho HTML se taky da celkem snadno hrabnout, tak to zkus. Vzdyt o nic nejde a urcite to zvladnes udelat "hezcejc" (at uz to pro tebe znamena cokoli - me se to taky nelibi v cistem zakladu ale moje vylepseni by se asi nelibila tobe - je to otazka vkusu)

A mas cviceni tak jednoduche, nebo tak slozite, jak tvoje fantazie zvladne, naprosto prakticke, a kdyz to zvladnes udelat hezky, budes se mit cim chlubit. A po ceste se toho naucis spoustu po CSS a HTML a tvorbe webu :)

Ja si tam pisu o konfiguraci pocitacu a o upravach toho CMS a prubezne to upravuju tak, aby se mi to libilo vic, snaz se mi s tim pracovalo a lip mi to slouzilo. A krome toho, ze ted nastaveni pocitace z nuly do funkcniho stavu je hracka a snadno opakovatelne, tak jsem se uz naucil i dost o CSS a i s tim HTML si tam tak trochu sibuju.

Ze to neni dokonaly system je v tuto chvili VELKA VYHODA, protoze aspon clovek ma motivaci se v tom hrabat a vylepsovat to - ikonama v nadpisech pocinaje, prez barevne schema po celkove pojeti. A ze je to system maly a jednoduchy, tak se upravuje celkem snadno.

(nebo si najdi jakykoli jiny generator statickych stranek a uprav ho tak, abys na nem mel blog, co se ti bude libit - a kdyz tam popises i jak jsi to upravoval a na co jsi vsechno prisel, tak mas hned neco, cim se muzes prezentovat a vystoupit z rady :)