Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vlastnictví stránky na FB

Zdravím,
zhruba před třemi dny se mi stalo, že mi vyskočilo upozornění u mé stránky, že si nějaká agentura zaregistrovala její vlastnictví. Agentura se stejným jménem, jako má stránka. Konkrétně mi přišlo toto " Agentura XYZ si zaregistrovala vlastnictví stránky XYZ" . V tu chvíli se se v nastavení objevila i role Vlastník stránky, kde je místo mého soukromého profilu pouze kufřík s názvem XYZ.

Fotky přikládám na linky níže :
https://imgur.com/LuTKdEf
https://imgur.com/VSGNy2R
https://imgur.com/U7u5cLx

Mám se bát ? Případně jak to řešit ?
Díky za pomoc, Radek

No, předpokládám, že o stránku přijdeš, pokud nemáš firmu se stejným jménem, založenou dříve, než firma žádající o vlastnictví. Pokud/až projde ověřováním, stránku dostane. Tohle bude nějaká ochrana autorských práv/obchodních známek, aby nemohl firmě někdo ukrást název a pak ji vydírat. Samozřejmě může se to stát i náhodou a pak zvítězí firma nad jednotlivcem, či dříve založená firma.

Ale jen hádám, takže to může být i zcela jinak. :-D

Za předpokladu, že je ten název firmy a stránky naprosto shodný, je to celkem pravděpodobné. Na druhou stranu si myslím, že pokud by někde v záhlaví té stránky uvedl, že s tou konkrétní firmou nemá nic společného, tak by o tu stránku přijít nemusel.
Ale taky nevím, jak to je. Možná by se ten dotaz spíše hodil na právnickou poradnu.

A to je název čeho, nějakého tvého webu, nebo sis ji prostě vymyslel a jinde než na FB to nemáš? Pokud bys měl web se stejným názvem, založený dříve, než ona o vlastnictví žádající firma, která by byla náhodou zrovna zcela nová, tak bys mohl zkusit projít ověřováním sám a získat vlastnictví pro sebe a firma by utřela nos (pak by se musely stránky stejného názvu nějak rozdělit, třeba "XYZ - firma" a tvoje by byla "XYZ - fanklub", třeba). :-D