Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Ke kteremu procesoru by jste tento prirovnali?

zdravim, ktery procesor u stolniho pc je vykonove podobny/stejny jako laptopovi procesor - Intel core i7 6500U ? Dam priklad, i7 6500U je podobne vykony jako amd FX 4300 u stolniho pc?... jen priklad, a ktery procesor je vykonejsi? i5 7200U a nebo i7 6500U? Dekuji.

Řešení:

Na tychle "specializovaný "servery dávat majzla. Většinou jen strojově ukáží rozdíl v papírových datech a na základě nich vygenerují "13.33% faster" , "50% more cores". Hodí se ne porovnání v rámci generace, ale jinak jde o nesmyslná hausnumera. Ty lepší aspoň hodí výsledek z passmarku nebo dhrystones, což mohou být nepoužitelná čísla.

zas takovej odbornik na pc nejsem, spis teda nejsem zadnej odbornik, ohledne toho cpu benchmark, furt nevim co si z toho mam vzit, dobre vidim tam score..

Jen takovej priklad, kdyz ma napriklad Grafika GTX 1050 score 6000 ve gpu benchmark, a GTX 970 score 8000, tak i kdyz je 970 starsi, tak kdyz ma vetsi score tak to pro me znamena lepsi pro hry?

GTX 480 ma score 3596

GTX 745 ma score 2200..

obe jsou to stare rachotiny, ale i tak je na stare hry lepsi gtx 480 ? i kdyz je o dost starsi jak 745 ? protoze ma vetsi to score.....?