Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Problém se zapojením HDD do PC

Dobrý den přejem,
Mám problém se zapojením nového HDD do "nového" zhruba rok starého PC. Minulí rok jsem si koupil a sám sestavil PC: MB= MSI B450 gaming plus, CPU= AMD Ryzen 3 2200G with Radeon Vega Graphics
Vše do teď i přes to že nejsem zrovna profík šlo v pohodě, PC rok funguje bez problémů,
avšak protože jsem kvůli snížení výdajů koupil jen M.2 SSD WD green 240GB s tím že si v budoucnu dokoupím popřípadě HDD pokud bych měl nedostatek místa,
ta chvíle nastala a tak jsem si koupil nový HDD Seagate BarraCuda 1TB.
Disk jsem normálně zapojil ke zdroji a SATA kabelem na MB, Když jsem spustil PC tak mi přišlo že se strašně dlouho spouštěl (asi i možná 10x pomaleji než běžně, neboli tak 2-3 minuty),
PC disk asi sice zaregistrovalo, nebo spíš jen že je něco zapojeného, klikl jsem na tlačítko Inicializovat disk či jak to tam je v tabulce která na mě vyskočila hned jak jsem otevřel správce disků, ale vyhodilo to na mě tabulku: bylo zadáno zařízení, které neexistuje. (screen v příloze)
Pokud kliknu na disk pravím tlačítkem, tak je nápis Inicializovat disk zešedlý
Tlačítko offline mi vyhodí tu samou tabulku.
Zkoušel jsem několikrát PC restartovat, zapojit disk na jiný napájecí kabel i na jiný SATA kabel, ale nic to neovlivnilo.
Budu moc rád za každou radu čím by to mohlo být a jak by se tato situace dala řešit.
Ještě jednou raději připomenu že jsem v tomto nováček je to teprve druhý počítač který jsem kdy stavěl, takže je dosti možné že jsem někde něco udělal špatně, nebo já nevím :D
Předem děkuji za všechny rady a připomínky, kdyby jste potřebovali ještě vědět nějaké podrobnosti tak se ptejte, ale doufám že jsem tu napsal všechno důležité :)

V BIOS je ten HDD spravne zobrazen, je detektovan na tom urcitém portu SATA a informace o nem jsou korektni ?
(Do BIOS se dostanes pri startu pridrzenim klavesy F2)

Jestli jde o RAW, prazdny novy HDD, tak ho nejdrive pred pouzitim naformatuj.
Jestli ho mas zapojeny, spust pres prikazovy radek diskpart (win+R, nebo pravy klik na ikonu start → diskpart.exe)

V tom [diskpart] napis prikaz pro vypsani disku :

- list disk

Okopiruj co ti napsal a vloz to sem.
(Mel by jsi tam videl list/seznam typu Disk 0, Disk 1, Disk2 etc)

Tohle je ono? Doufám že ano

Ano.
Nasledovne, v pripade ze u disk 0 je stale 0 (Disk 0 Online 0 B 0 B), zadat :

select disk 0
clear

Kdyz nevrati 'error' tak ho nasledovne inicializovat pres spravu disku. (jako si delal prvne)

Jestli ho nevidis v BIOS, tak mam obavy ze je i moznost, ze je poskozen. (radeji bych se pletl)
Zkousel jsi i jiné napajeni ? SATA kable uvadis ze jsi zkousel i jiné, je tak ?
Kdyz spustis PC, ten disk se spusti ? Citis ze se toci plotny ? Jestli né, tak je problém "napajeni" = v prvé rade zkusit jiny napajeci kabel..
Nemuzes ten HDD zkusit v jiném PC ?

Pri zapojeni M.2 SSD nejsou zapojeny jen SATA5 et SATA6 kvuli poctu 'links', ostatni fungovat musi.
V BIOS jsi nic nenastovoval ze jo ? Muzes zkusit vychozi nastaveni jestli to necemu pomuze, ale ten HDD musi jit v BIOS videt, bez ohledu na jeho format ETC, musi byt nacten jeho radic.
(muzes zkusit popripade vytahnout ten M.2 a neachat zopojeny jen ten HDD, a znovu nahlednout do BIOS, ale to uz jsou spis korky znouzecnosti)

Nepomohlo, Error mi tam stále vyskakuje.
Ano kabel by měl stoprocentně fungovat, zkoušel jsem ho připojit i na DVD romku a ta šla.
Jiný počítač asi k dispozici mít bohužel nebudu :(
Disk je zapojený v SATA 3, zkoušel jsem i ostatní ale nic se nezměnilo.
V BIOS jsem na nic nikdy neklikal jen jsem se teď díval jestli tam je to HDD.
No, jak to tak vidím tak jediné co pomůže bude reklamace :D Bůh ví co s tím ten kurýr dělal :(
Ale i tak mockrát děkuji za rady :)
Jestli na to nezapomenu tak vás informuji jestli byl disk opravdu rozbitý.
Děkuji ještě jednou a na shledanou :)

Dobrý den, mám stejný problém akorát jde o starší disk. Dal jsem diskpart zvolil disk a provedl clear a tohle mi vyskočilo:
DISKPART>

DISKPART> list disk

Disk ### Status Size Free Dyn Gpt
-------- ------------- ------- ------- --- ---
Disk 0 Online 931 GB 0 B
Disk 1 Online 3726 GB 1024 KB *
Disk 2 Online 0 B 0 B
Disk 3 Online 476 GB 0 B
Disk 4 Online 119 GB 0 B *
Disk 5 No Media 0 B 0 B
Disk 6 No Media 0 B 0 B

DISKPART> select disk 2

Disk 2 is now the selected disk.

DISKPART> clear

Microsoft DiskPart version 10.0.18362.1171

ACTIVE - Mark the selected partition as active.
ADD - Add a mirror to a simple volume.
ASSIGN - Assign a drive letter or mount point to the selected volume.
ATTRIBUTES - Manipulate volume or disk attributes.
ATTACH - Attaches a virtual disk file.
AUTOMOUNT - Enable and disable automatic mounting of basic volumes.
BREAK - Break a mirror set.
CLEAN - Clear the configuration information, or all information, off the
disk.
COMPACT - Attempts to reduce the physical size of the file.
CONVERT - Convert between different disk formats.
CREATE - Create a volume, partition or virtual disk.
DELETE - Delete an object.
DETAIL - Provide details about an object.
DETACH - Detaches a virtual disk file.
EXIT - Exit DiskPart.
EXTEND - Extend a volume.
EXPAND - Expands the maximum size available on a virtual disk.
FILESYSTEMS - Display current and supported file systems on the volume.
FORMAT - Format the volume or partition.
GPT - Assign attributes to the selected GPT partition.
HELP - Display a list of commands.
IMPORT - Import a disk group.
INACTIVE - Mark the selected partition as inactive.
LIST - Display a list of objects.
MERGE - Merges a child disk with its parents.
ONLINE - Online an object that is currently marked as offline.
OFFLINE - Offline an object that is currently marked as online.
RECOVER - Refreshes the state of all disks in the selected pack.
Attempts recovery on disks in the invalid pack, and
resynchronizes mirrored volumes and RAID5 volumes
that have stale plex or parity data.
REM - Does nothing. This is used to comment scripts.
REMOVE - Remove a drive letter or mount point assignment.
REPAIR - Repair a RAID-5 volume with a failed member.
RESCAN - Rescan the computer looking for disks and volumes.
RETAIN - Place a retained partition under a simple volume.
SAN - Display or set the SAN policy for the currently booted OS.
SELECT - Shift the focus to an object.
SETID - Change the partition type.
SHRINK - Reduce the size of the selected volume.
UNIQUEID - Displays or sets the GUID partition table (GPT) identifier or
master boot record (MBR) signature of a disk.

DISKPART>

A pořad nemůžu disk inicializovat. Da se ještě něco dělat nebo je mrtvý?