Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Upgrade procesoru notebooku acer tm 2490 bl50

Podařilo se mně ze dvou těchto notebooků udělat jeden funkční. Ty původní xp ze zálohy to byla hrůza, ale s win 7 to jde celkem slušně. Je tam procesor celeron M 430. Snažil jsem se najít nějaky slušnější pentium, ale zjistil jsem že v těch notebookovejch soketech mám docela zmatek a nejsem si jistej co se tam můžu dát. Na jedné z desek toho notebooku je socket 478 jinde jsem četl o 479. Na stránce https://www.manualslib.com/manual/268224/Acer-Travelmate-2490.html?page=31 jsou uvedeny ty celerony M a neurčité výšší. A jako čipset je 940GML Express - jinde jsou pro tento čipset uvedny procesory končící celeronem M 530 - http://www.cpu-upgrade.com/mb-Intel_(chipsets)/940GML_Express.html. Trochu mi to pletou další stránky s čipstem 945. Nemáte s tím někdo zkušenosti? Děkuji předem.

v rámci řady jistě existuje pentium m místo celeronu m, pak to bude skoro 2x výkonnější než jednojádrový atom. modely viz wikipedie.

ještě jednou a pomalu:
- dvoujádro tam nedáš
- větší ramku tam nedáš

dělal jsi naprosto zbytečnou práci. křísil jsi mrtvou kobylu. plýtváš časem. resuscituješ kus hnusu, který nikdo nechce. na acer se sahá jedině vidlemi.

To že tam nedám dvoujádro je přesně co jsem potřeboval vědět. Za to mnohokrát děkuji. Ale s tím že to nikdo nechce se mýlíš. Ten notebook jsem dostal od kamaráda z práce , snažil jsem se ho neúspěšně přesvědčit, že to nestojí za opravu. Našel jsem podobný notebook na aukru za pár stovek a kupodivu mu to za tu cenu stálo.