Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Herní PC sestava

Zdravim chtěl bych se zeptat jestli je tato herní PC sestava to nejlepší do 20000,popripadne jestli je možnost něco nahradit kvůli lepšímu výkonu nebo někde ušetřit peníze,jestli ano chtěl bych aby sestava byla max do 20000
j8f280bkg8juzzqwl8e

Grafická karta: GAINWARD Geforce GTX 1650 SUPER Pegasus OC

Procesor: AMD RYZEN 5 2600

Operační paměť: HyperX 8GB DDR4 2400MHz CL15 FURY series

Chladič na procesor: ARCTIC Freezer 34

Skříň: EVOLVEO R04 černá/ modrá

SSD disk: Kingston A400 240GB 7mm

Základní deska: GIGABYTE B450 GAMING X

Zdroj: EVOLVEO FX 500 80Plus 500W

Neni nahodou Crucial P2 bez cache? Nechci to ted hledat, ale rekl bych, ze tam cache neni a ten SSD pak moc nedava smysl.

Zakladni desku je lepsi brat se 4 slotama na RAM, pokud je to na delsi dobu, tak nemuzes vedet, jestli nebude potrebovat casem prikoupit a do dvou slotovy pak uz nic nenarves. Vim, je levna, ale osobne bych si tech par stovek za ctyrslotovou radeji priplatil.

Koukal jsem na to, máš pravdu, cache nemá. Teď bysme tu mohli polemizovat, zda to má nějaký reálný vliv či ne. Měření jsou sice krásná, ale honění se za čísličkami není úplně moje hobby. A upřímně, rozdíl jsem v praxi téměř nepoznal a pokud někdo netáhá miliony dat a neinstaluje na disk 7438 kravin denně, bude naprosto v pohodě.

Ohledně desky, původně jsem se k tomu nechtěl vyjadřovat, ale když už jsi to načal. :D Jak jsem házel tuhle sestavu i do vedlejšího threadu, tak jsi tam pak taky něco hodil. Sice taky nejsem zastánce šetření na deskách, ale deska za 3k se prostě do herního PC za 20k nevejde. Nebo jako vejde, ale nedává smysl. Je tam “jen” R5 2600, rozšiřitelnost na 4. generaci Ryzenů stejně nebude a pak asi už bude DDR5 a to bude stejně vše jinak. A že by v HERNÍM PC s těmito komponenty nestačilo 16 GB, tomu nevěřím. Naopak, ty jsi musel osekat grafiku, která je v herním PC defakto to nejdůležitější. Tohle mi za ty prachy přijde jako nejvybalancovanější sestava co jde.

E: A pak bysme se ještě mohli bavit, jak moc má Ryzen rád 4 moduly, hlavně 1/2xxx modely.