Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Upgrade PC

Dobrý den, potřeboval bych upgradovat procesor v PC, ale nevím, jestli mé vybrané komponenty jsou dobré a budou fungovat se zbytkem, který v PC nechci měnit.

Můj PC před upgradem: CPU: Intel i5 3570k 3,4GHz; MB: Gigabyte Technology Z68AP-D3; DDR3 16GB 665.1 MHz, GPU: NVIDIA GeForce GTX 1060 6GB; SP: Enermax ELT500AWt 500W

Upgradovaný PC: CPU: AMD Ryzen 5 3600X 3,8GHz; MB: MSI B450 TOMAHAWK MAX; Patriot Viper Steel Series 16GB KIT DDR4 4133MHz CL19; GPU: NVIDIA GeForce GTX 1060 6GB; SP: Enermax ELT500AWt 500W

Prosím tedy o radu, jestli můj nový PC bude stabilní, nebude se přehřívat a rozjede i nejnovější hry na vysoké ne-li ultra detaily. Pokud ne, tak co bych měl popřípadě vyměnit za nějakou rozumnou cenu (to je do 15000 Kč). Děkuji za odpověď.

Máš to vybrané dobře. Zvážil bych ale procesor, pokud to má být jen na hry postačí Ryzen 5 3600. Ten stačí dodávat data všem dnešním grafikám. V herním výkonu bude brzdou tvoje grafická karta.

Ramka mi přijde nesmyslná. U ramky je nejdůležitější rychlost v mhz a číslo CL. Radeony 3x00 fungují maximálně efektivně s ramkou zhruba do 3700mhz pak se zapíná nějaká dělička.

Tu sou grafy
https://www.gamersnexus.net/guides/3508-ryzen-3000-memory-benchmark-best-ram-fclk-uclock-mclock
Vem v úvahu že je to na mnohem lepší desce s x570 a s procesorem s rychlejším přístupem do paměti.
Je tam vidět vliv CL (hlavně jak tomu vnutí tu 3800 CL16 a 1:1) a pochopitelně to přetaktování je bez záruky.

Vem raději tyto 32Gb za 5700, budeš mít klid a nebudeš muset za tři měsíce přemýšlet jestli by nebylo lepší 32gb.
https://www.alza.cz/g-skill-32gb-kit-ddr4-3600mhz-cl16-trident-z-rgb-neo-for-ryzen-3000-d5641018.htm

Tu grafiku kupuješ novou ? Minimum bych viděl 1660S.