Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem fx upgrade

Zdravím, mám : AMD fx 6100 , 8gb ddr3 1866 ram , 1050 ti, 650w Corsair zdroj , Asus m5a97 LE R2.0 desku. + 2 monitory(fhd a 1440x900*). Má otázka zní, vyplatí se upgrade na fx 8350 s scythle SNJ4000 chladičem za 2000? popřípadě dokoupit 2x4gb rám? pc chci používat na středně náročné hry, gta online, pubg a podobně. Dekuji předem za rady :)

plánuju si koupit nový pc, ale jakožto student brigádník budu šetřit na PC za 40tis ještě nějakou chvíli:D(tento nejspíš prodám, a fx 8350 se bude dle mého prodávat lépe než fx6100)Pomohlo by to fps a hlavně fps dropum když mám 2 monitory a druhý používám na několik Chrome tabu?(yt,fb..) nebrzdi ten cpu gpu ve hrách?

Chápu že více jader ve hrách nedela moc rozdíl, ale "nezbyde" více výkonu při tom používání chromu a hraní zároveň? navíc 8350 má vyšší takty. A může způsobovat dropy fps a krátké freezy pomalý disk?

Ahoj
FX 8350 žere minimálně o 30W víc. Základní desku máš levnou, napájecí kaskáda není nijak chlazená pasivem. Myslím, že cca po 8mi letech by to klidně mohla být její smrt.

plánuju si koupit nový pc, ale jakožto student brigádník budu šetřit na PC za 40tis ještě nějakou chvíli:D

Tak nemusíš najednoou vypláznout 40k.

kupovat 8let starý pseudo 8mi jádrový CPU když můžeš mít za stejnou cenu 1500Kč nový a lepší mi přijde blbost.

Tady Ti o tom povykládá černoušek aj s grafama a průběhem z her.
https://www.youtube.com/watch?v=azX4Qs7n2_Q

(tento nejspíš prodám, a fx 8350 se bude dle mého prodávat lépe než fx6100)

Na tvojem místě koupím za 5200Kč

https://www.alza.cz/gaming/amd-ryzen-3-1200-12nm-d5821562.htm
https://www.alza.cz/msi-b450m-a-pro-max-d5694180.htm
https://www.alza.cz/g-skill-16gb-kit-ddr4-3200mhz-cl16-gaming-series-aegis-d5683232.htm

a hned si můžeš vyzkoušet prodej té desky s fx6100 a ramkama. Určitě to půjde lépe teď než později !
Třeba se to za 2k povede. A vyplázneš 3 místo 2 ale máš to nové se zárukou + novou a větší ram.

Koukl sem se na porovnání atd, a opravdu se to vyplatí mnohem víc, hlavně pro budoucí upgrade :) mám jen jeden problém, moc nevěřím tak levné desce.. chtěl bych rovnou nějakou kvalitní do které bych mohl později dat např. ryzen 3600 a 2060s. Máte s nějakou takovou zkusenosti? na Alze sem našel zánovní MSI B450 tomahawk max za 2700, vyplatí se zánovní?

Ryzeny 3600 se s tím běžně prodávají. Rozhodně to není deska na přetaktovávání nebo na osazení 12ti jádrem a renderování videa 24h .
Její kouzlo je že je levná, výkon je+- stejný (protože deska už o něm moc nerozhoduje).
Nové Ryzen 4000 možná nepojedou s B450, B550 vyjde do měsíce takže o důvod víc to moc s deskou nepřehánět.

Pokud chceš lepší desku není problém, ale spíš bych vzal lepší cpu (minimálně 1600 AF nebo něco z řady 2).

Zánovní se nevyplatí podle záruky 21 měsíců někde šlapala 15měsíců nebo se točila po reklamacích.
Použitá také na alze má záruku rok.
Takže novou s 3lety prosím.

Takže ještě hloupá otázka, neodpálí mi ta deska něco nebo sama sebe? nebude mít chipset (nevím název přesně [v hw info označeno jako cpu na mb]) nebezpečné teploty? můžete doporučit nějakou mírně dražší atx? např podobna té vaší: MSI B450-A pro max

a nějakou levnou kvalitní skříň? nemusí mít sklo ani rgb (např zalman Z1 neo?)

Ta deska je podle mě na úrovni té tvojí co máš například počet napájecích fází jak sem se díval na fotky. Jediný rozdíl je že ty tam máš 95w a chceš dát procesor se spotřebou nejmíň 125w kdežto ty běžné Ryzeny mají 65w. Takže bych byl v klidu.

Jinak já desku vybírám podle čipsetu, počtu sata (podle toho jestli se mi líbí zadní panel (je tam dost usb, je tam ps2, 6vývodů na zvuk) a podobně. Vzal jsem Asus B450-F protože má lepší zvuk. Cena byla 3300 ale tehdy k ní dávali pomaléSSD Kingston 240GB. Teď dávají myš.
Asus Tuf za 2500 není špatný https://www.alza.cz/asus-tuf-b450m-plus-gaming-d5363068.htm
možná i Gigabyte
https://www.alza.cz/gigabyte-b450-gaming-x-d5640351.htm
https://www.alza.cz/msi-b450m-pro-vdh-max-d5655387.htm
prohlédni si ty konektory. Třeba u toho MSI se mi nelíbí.

Skříň sem naposledy koupil v únoru v bazaru. Tenhle krasavec s plechy tloušťky 2mm mě přišel na 200 Kč a z Mironetu kolečka sada k němu na 19Kč (už je nemají).
Sem ten co by skříň řešil až jako poslední. Radši otřískaný hnus a 2jádra navíc.

[90237-pcporadna-jpg]

Jinak se mi osobně třeba líbí Zalman Z1 jak z vnějšku tak z vnitřku. Plexisklo je nahovno akorát je vidět prach vevnitř a kupuje to každej.

Ale tahle je tak hnusná /a děravá že z ní uslyšíš všechno..../ až se mi líbí. Do ní cpe sestavy Alza.
https://pc.bazos.cz/inzerat/119062060/eurocase-mlg-paladin-rgb-okno-cerna.php